Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovan ponúka päťtisíc eur za stratený Spenglerov pohár

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči ponúka nálezcovi päťtisíc eur. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. jan 2015 o 11:52

Je to nesmierne cenný artefakt v histórii Slovana, hovorí generálny manažér Maroš Krajči.

BRATISLAVA. Vedenie HC Slovan Bratislava ponúka štedrú odmenu za Spenglerov pohár, ktorý klub vyhral trikrát po sebe v rokoch 1972 až 1974. Trofej zo štylizovaných hokejok sa stala jeho vlastníctvom, ale v klubovej vitríne chýba.

"Už sme po Spengler Cupe pátrali, ale zatiaľ neúspešne," citoval denník Pravda generálneho manažéra klubu Maroša Krajčiho.

"Zrejme sa stratil počas rekonštrukcie zimného štadióna k majstrovstvám sveta v roku 1992, keď jedným z dejísk bola aj Bratislava. Možno ho niekto v dobrom úmysle vzal, aby sa nepoškodil. Objavili sa rôzne šumy, u koho by mohol byť, no nepotvrdili sa."

Hokejisti Slovana v roku 1972 vo finále zdolali Torpedo Gorkij, o rok neskôr Traktor Čeľabinsk. Nakoniec porazili reprezentáciu Poľska.

"Je to nesmierne cenný artefakt v histórii Slovana. Svedčí o tom, že klub mal v prvej polovici sedemdesiatych rokov kvalitné mužstvo. Nie je veľa tímov, ktoré sa môžu pochváliť tromi prvenstvami v sérii," vysvetľoval Krajči.

"Stále nestrácame nádej, že by trofej mohol niekto objaviť v nejakom zabudnutom kúte. V týchto dňoch uplynulo štyridsať rokov od tretieho triumfu, preto sa opäť púšťame do hľadania. Možno budeme mať šťastie. Nálezcovi ponúkame päťtisíc eur - aj keby som ich mal dať z vlastného vrecka," uzavrel Krajči.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.