Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Slovan načerpal energiu od divákov

Peter Fukatsch|18. apr 2005 o 00:00

Šesť sekúnd pred koncom zápasu, v ktorom sa v sobotu rozhodovalo o hokejovom majstrovi, dal slovanista Miroslav Šatan gól do prázdnej zvolenskej bránky. Poslal Bratislavu oslavovať.

Miroslav Šatan, ktorý sa stal držiteľom ceny pre najužitočnejšieho hráča play off, hovorí: "K titulu nás posunuli fanúšikovia."

FOTO SME - JÁN KROŠLÁK

Šesť sekúnd pred koncom zápasu, v ktorom sa v sobotu rozhodovalo o hokejovom majstrovi, dal slovanista Miroslav Šatan gól do prázdnej zvolenskej bránky. Poslal Bratislavu oslavovať.

Vo štvrtok, po domácej prehre so Zvolenom 1 : 5, sa potichu zhováral so spoluhráčmi: "To je neuveriteľné, diváci nás prinútili urobiť čestné kolo, hoci sme dostali výprask. Ľudia, ktorí sa chystali oslavovať titul..." Pred cestou do Zvolena prišli hráčov povzbudiť k autobusu. V Buffale, za ktoré hráva NHL, by to podľa neho bolo nemožné.

Silný emotívny zážitok sprevádzal bratislavský tím celý nasledujúci zápas o titul. Bol živou vodou víťazov. Hráči v sobotu fanúšikom vrátili, čo im tí vo štvrtok požičali - nadšenie. Šatan, kanonier s topoľčianskym rodným i hokejovým výučným listom, sa stal najužitočnejším hráčom play off.

Päť slovenských titulov ešte nezískal nikto, Slovanu pritom patrí aj prvý slovenský v československej lige z roku 1979. Vtedy zaň hral súčasný tréner Zvolena Ján Jaško v povestnom útoku sršňov-mladíkov spolu s Rusnákom a Bezákom. V sobotu uznal, že klub, v ktorom strávil kľúčovú časť svojej kariéry, získal titul zaslúžene a úprimne blahoželal.

V Slovane je rekordérom Bratislavčan Richard Kapuš. Bol pri všetkých tituloch v slovenskej lige, teraz prvýkrát ako kapitán.

Do kroniky treba zapísať i meno Romana Stantiena. Má vo vitríne osem hokejových majstrovských čiapok. Jednu trenčiansku, šesť českých zo Vsetína, v štyridsiatke si nasadil slovanistickú.