Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slovan na trip aj s uzdraveným brankárom Backlundom

Johan Backlund. (Autor: TASR)
SITA|7. jan 2015 o 16:57

Slovan odohrá v Rusku tri zápasy. Bude mu v nich chýbať trojica obrancov.

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava odcestovali na trojzápasovú šnúru u súperov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už aj s uzdraveným švédskym brankárom Johanom Backlundom.

Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena sa vo štvrtok 8. januára predstavia v bieloruskom Minsku proti miestnemu Dinamu, o dva dni neskôr ich čaká duel v Jaroslavli a v pondelok 12. januára v Podoľsku.

Slovanisti chcú u tria tímov zo Západnej konferencie nazbierať čo najviac bodov a opäť sa priblížiť k 8. miestu znamenajúcemu po základnej časti prienik do play off. Doteraz odohral Slovan 43 duelov a nazbieral v nich 52 bodov.

Okrem Backlunda odcestovali do Bieloruska aj brankári Jaroslav Janus a Samuel Baroš. Tri zápasy vonku s istotou vynechajú zranení Štefan Ružička a Vladimír Mihalik. Ján Brejčák s Ivanom Barankom sa tiež budú doliečovať a pripravovať na ďalšie duely na Slovensku. Do Minska preto odletela dvojica hráčov extraligovej Banskej Bystrice Mário Lunter a Patrick White.

Káder Slovana Bratislava na tri stretnutia KHL u súperov od 8. do 12. januára 2015:

Jaroslav Janus, Johan Backlund, Samuel Baroš - Michal Sersen, Tomáš Starosta, Lukáš Kozák, Martin Štajnoch, Cam Barker, Patrik Luža - Milan Bartovič, Michal Vondrka, Ladislav Nagy, Rok Tičar, Žiga Jeglič, Tomáš Netík, Libor Hudáček, Matt Murley, Peter Ölvecký, Andrej Šťastný, Andrej Kudrna, Patrick White, Mário Lunter, Tomáš Surový

Súvisiace články