Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Slovan hľadá posily, no nemá peniaze. Krajči čakal oveľa viac bodov

Obranca Slovana Tomáš Mojžíš v domácom zápase proti Jugre nahradil útočníkov a pekným gólom v úplnom závere vyrovnal na 2:2. Slovan v zápase získal dva body. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. nov 2013 o 10:17

Slovan je slabý najmä v útoku, už čoskoro by mohli prísť do Bratislavy noví hráči.

BRATISLAVA. V hokejovom Slovane Bratislava naďalej pracujú na posilnení kádra, všetko je však otázkou peňazí.

Slovan má problém najmä v ofenzíve. Klub by potreboval strelca i kvalitnejšieho centra.

Podľa generálneho manažéra klubu Maroša Krajčiho by niektorí hráči mohli pricestovať už v najbližších dňoch.

"Pracujeme na posilnení, či lepšie povedané na rozšírení našej súpisky, lebo hovoriť hneď o posilách by bolo predčasné. V predchádzajúcom ročníku sme mali v klube takých skvelých hokejistov ako Višňovský, Sekera a Šatan. Poviem pravdu, že na také kalibre v súčasnosti financie nemáme. Možno na jedného. Na druhej strane, na trhu s hráčmi príliš veľa hviezd nie je," povedal v rozhovore pre denník Šport Maroš Krajči.

"Musíme sa sústrediť na to, aby sme do Bratislavy dostali hráčov, ktorí sú výkonnostne na úrovni a sú vývojaschopní. Vieme, že čo si nevychováme, to nebudeme mať."

Gólový song na Slovane znel v minulej sezóne omnoho častejšie:

Slovan prišiel na poslednom výjazde do Ruska o dvoch elitných útočníkov, Juraj Mikúš a Michal Vondrka budú zrejme ešte pár dní pauzovať.

Slovan od pondelka čakajú štyri domáce zápasy v Slovnaft Arene v rýchlom slede. Tím je na poslednom mieste Západnej konferencie.

"Pred touto fázou ligy sme predpokladali zisk oveľa viac bodov. Do konca základnej časti hráme ešte o 72 bodov a strata, ktorú máme na Jaroslavľ na ôsmej postupovej priečke, nie je v tejto chvíli závratná. Ide o štrnásť bodov. A na reálny dostrel je aj Záhreb, ktorý získal o bod viac než Lokomotiv, ale má dva zápasy navyše," povedal Krajči.

Šéf klubu vylúčil pokuty či trénerské zmeny po dvoch vysokých prehrách v Jekaterinburgu a Astane.

"S trénerom Čadom sme nepodpisovali päťročnú zmluvu pre to, aby sme ho po dvoch vysokých prehrách vyhodili. Nemáme v kádri toľko hráčov, aby sme v tejto fáze súťaže dali niekomu kopačky, každý z chlapcov je pre nás dôležitý a záleží len na trénerovi, koho do duelu nasadí.“

Jeden z posledných svetlých okamihov Slovana sa zrodil pred vyše dvoma týždňami:

Súvisiace články