Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovan doťahuje rokovania so strategickým partnerom pre KHL

Slovan sa po strastiplnej ceste nakoniec predsa objaví v nadnárodnej KHL. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 17. jún 2015 o 21:21

Slovenský klub dostal z Moskvy výnimku na splnenie záväzkov a poskytnutie finančných garancií pre štart v KHL.

BRATISLAVA. Dlhé týždne mlčiaca Kontinentálna hokejová liga sa tento týždeň konečne prebrala a jej šéf Dmitrij Černyšenko v stredu v Moskve informoval, že aj v novej sezóne bude mať 28 mužstiev vrátane Slovana Bratislava.

Oproti vlaňajšku pre finančné ťažkosti vypadol Atlant Mytišči, nahradí ho Spartak Moskva, ktorý sa naopak počas ročnej prestávky ekonomicky pozviechal.

Ôsmy ročník KHL sa začne v nezvyčajne skorom termíne, už 24. augusta, o dva týždne skôr než vlani.

Finalizujú rokovania

Slovan hrá v KHL od roku 2012 a len v prvej sezóne postúpil do play off. Vlani po veľkých finančných problémoch skončil na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Klub dodnes dlhuje hráčom päťmesačné výplaty. Napriek tomu bude pokračovať v KHL. Formálne sa síce prihlásil aj do Tipsport extraligy, ale nový ročník najvyššej slovenskej súťaže vyžrebujú vo štvrtok bez Slovana.

„Sústreďujeme sa už len na splnenie podmienok na štart v KHL,“ povedal marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

„Vedenie klubu v týchto dňoch finalizuje rokovania s novým strategickým partnerom. Uzatvorenie dohody o partnerstve je predpokladom vyrovnania záväzkov klubu z predošlej sezóny, ako aj poskytnutia finančných garancií nevyhnutných na pôsobenie klubu v novej sezóne.“

Vedenie KHL posunulo Slovanu i niektorým ďalším klubom termín na splnenie finančných záväzkov z konca mája na 30. jún.

Šialené tempo

Začiatkom júla potom čaká vedenie klubu šialené tempo. V krátkom čase bude musieť doplniť hráčsky káder, nájsť trénerov, začať s predajom permanentiek a rozbehnúť marketingové akcie.

V súčasnosti má podľa klubového portálu zmluvu len sedem hráčov - brankár Denis Godla a útočníci Milan Bartovič, Matt Murley, Ladislav Nagy, Peter Ölvecký, Dominik Rehák, Andrej Šťastný.

Pritom Godlu čaká 26. a 27. júna v Sunrise na Floride draft a ak si ho vyberie klub NHL, potom zrejme zostane v Severnej Amerike.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články