Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovan definitívne zostáva v KHL, jeho štart potvrdilo vedenie súťaže

Fanúšikovia Slovana sa môžu tešiť na ďalšie atraktívne súboje v nadnárodnej lige. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 17. jún 2015 o 16:42

V Bratislave sa bude hrať KHL aj v sezóne 2015/16.

BRATISLAVA/MOSKVA. Slovan Bratislava sa definitívne predstaví v budúcom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

V stredu o tom informoval oficiálny web nadnárodnej súťaže.

Podľa neho bude v novom ročníku v KHL fungovať 28 klubov a jedinou zmenou bude absencia Atlantu Mytišči v Západnej konferencii, ktorý nahradí Spartak Moskva.

V stredu zasadala rada medzinárodnej súťaže, pričom Atlantu sa nepodarilo splniť finančné náležitosti.

"Hrať sa bude v základnej časti rovnako ako v minulej 60 zápasov. Ale štruktúra súbojov bude iná," napísal Sport Ekspress.

Začínajú v auguste

Sezóna odštartuje 24. augusta zápasom medzi SKA Petrohrad a CSKA Moskva, víťaz Gagarinovho pohára bude známy po vyvrcholení finále play off najneskôr 19. apríla 2016.

Slovenský klub predložil v priebehu týždňa úspešne naplnený rozpočet ako aj finančné záruky na zvládnutie nasledujúcej sezóny.

Slovan sa predstaví v Bobrovovej divízii Západnej konferencie.

S každým zo zvyšných 27 tímov KHL sa stretne v sezóne dvakrát (doma a vonku) a ďalších šesť duelov pridá proti súperom zo svojej konferencie (tri doma a tri vonku).

So Slovanom budú hrať v jednej divízii Dinamo Minsk, Dinamo Riga, Jokerit Helsinki, Medveščak Záhreb, SKA Petrohrad a Spartak Moskva.

Spojenie bratislavského Slovana s KHL prinieslo v uplynulom období množstvo mediálnych špekulácií.

"Belasým" dochádzal v druhej polovici uplynulého ročníka nadnárodnej súťaže dych a postupne sa prepadli až na poslednú 14. priečku v tabuľke Západnej konferencie.

Dlhé obdobie neistoty

Po sezóne sa veľa diskutovalo ohľadom ďalšej budúcnosti jediného slovenského zástupcu v KHL. Slovan mal finančné problémy, aj preto v jeho prípade rezonovala možnosť ukončenia pôsobenia v elitnej súťaži.

Vedenie klubu malo pripravených niekoľko ďalších alternatív, pričom prvou bola možná účasť tímu v nadnárodnej EBEL lige.

Napriek mnohým špekuláciám rakúskych médií však Slovan nepodal do súťaže prihlášku. Učinil tak až v súvislosti s návratom do najvyššej domácej súťaže, no prioritou pre neho naďalej zostala KHL.

V uplynulých týždňoch absolvovali predstavitelia Slovana v Moskve aj sedenie s vedením nadnárodnej súťaže, aby sa dohodli na ďalšom postupe.

Ľady sa pohli až v uplynulých dňoch, v ktorých vedenie slovenského klubu naplnilo stanovený rozpočet na budúcu sezónu a zároveň zagarantovalo vedeniu súťaže finančné záruky na zvládnutie celej sezóny.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články