Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Slovan chce opäť do Česka: Je to na majiteľoch klubov, tvrdí šéf ligy

Hokejisti Slovana. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 3. apr 2015 o 09:57

Šéf českej extraligy Josef Řezníček dostal podnet od Juraja Širokého.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový klub Slovan Bratislava sa opäť zaujímal o možnosť účinkovania v českej extralige. Informáciu v piatok priniesol portál sport.aktualne.cz prostredníctvom vyjadrení šéfa najvyššej súťaže Josefa Řezníčka, podľa ktorého majú v súčasnosti rozhodujúce slovo majitelia českých klubov.

"Dostali sme podnet od pána Juraja Širokého, majiteľa Slovana Bratislava, či by sa majitelia klubov mohli zaoberať účasťou Slovana v českej extralige," potvrdil webu šéf extraligy Josef Řezníček.

Majitelia extraligových klubov sa 13. apríla zídu na stretnutí, kde budú debatovať o možnosti rozšíriť súťaž od budúcej sezóny aj na územie Slovenska. Belasí sa po konci v KHL v minulých týždňoch vážne zaujímali o prijatie do najvyššej českej súťaže, oficiálnu prihlášku však nepodali.

Ešte minulý týždeň Řezníček v rozhovore pre iDnes.cz uviedol, že je na prijatie Slovana neskoro. "Jeho účasť už je pre mňa sci-fi," povedal.

Počítali, že sa Slováci ozvú

Šéfovia českého hokeja dali totiž dopredu vedieť, že na prijatie Slovana potrebujú súhlas od Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH). Lenže ten chýbal a klub o "prestup" ani nepožiadal, a tak VV SZĽH na svojom zasadnutí 11. marca Slovan neriešil.

"Počítali sme s tým, že tam nejaké rozhodnutie padne. A že sa Slováci ozvú, ale nestalo sa tak. Až teraz," pokračoval Řezníček, ktorý sa neodvážil predpovedať výsledok rokovania klubov a už vôbec sa nemienil púšťať do diskusií, čo by sa dialo, keby majitelia Slovákov v Česku prijali.

"Ani na to nemôžem odpovedať, môžem mať úplne iný názor ako všetkých štrnásť zástupcov klubu," povedal pre aktuálne.cz s tým, že to teraz ani nemá cenu viac komentovať. "Teraz je to na majiteľoch klubov," dodal.

Slovan Bratislava pracuje aj s ďalším variantmi - návratom do slovenskej extraligy či vstupom do nadnárodnej EBEL ligy.

Stále prebiehajú rokovania

Rakúske médiá však v stredu informovali, že sa jej účastníkom nestane a podľa portálu hockey-news.info sa jeden z najúspešnejších slovenských klubov po dlhotrvajúcich rokovaniach napokon v utorok mal dohodnúť s predstaviteľmi KHL na zotrvaní v ruskej súťaži. Generálny manažér "belasých" Maroš Krajči však pre TASR tieto informácie poprel.

"Nie je to pravda, stále prebiehajú rokovania. Definitívne sa vyjadríme až koncom apríla," vysvetlil.

Podľa ďalších informácií spomínaného portálu by mali dokonca "belasí" zotrvať v KHL. Slovanu sa údajne podarilo zohnať nových sponzorov, ktorí by mohli naplniť potrebný rozpočet.

Navyše, od KHL mali dostať mimoriadny súhlas, lebo noví partneri, ktorých mená zatiaľ nie sú zverejnené, sú konkurentmi existujúcich ligových sponzorov, čo odporuje regulám súťaže.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články