Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Slovákov otestujú extraligové kluby, Hatalčíkovi chýbajú hráči

TASR|10. apr 2006 o 16:20

Nové Zámky 10. apríla (TASR) - Prvýkrát od historickej premiéry na hádzanárskych majstrovstvách Európy sa v pondelok zišla slovenská mužská reprezentácia.

V Nových Zámkoch, ktoré hostia päťdňové sústredenie, sa však nepredstaví viacero opôr z výberu trénera Petra Hatalčíka z európskeho šampionátu a naopak sa v národnom družstve objaví zopár nových tvárí.

"Viacerých hráčov nám neuvoľnili kluby a ďalší ako Tumidalský, či Kolesár vypadli pre zdravotné problémy," informoval tréner a pokračoval: "Aj z tohto dôvodu ma vôbec nemrzí, že sa nám nepodarilo zohnať nejakého súpera na medzištátne stretnutie, ktoré sme pôvodne plánovali." Slováci museli zvoliť provizórny program a v zápasoch ich otestujú iba extraligové kluby - v stredu vicemajster z MŠK Považská Bystrica (18.00) a vo štvrtok hostiteľský klub TJ Štart Nové Zámky (16.30). "Naším cieľom bude nadviazať mladých hráčov ako Dudáš, Tarhai, Galla, či Fuňak na náš systém a overiť výkonnosť pozvaných hádzanárov," prezradil Hatalčík, ktorého bude zaujímať aj medzištátny turnaj za južnými hranicami, v ktorom bude slovenský súper z play off o MS 2007 Maďarsko hostiť najskôr Srbsko a Čiernu Horu a potom Rakúsko. "Obe stretnutia by mali byť aj s televíznymi prenosmi, takže si ich nenecháme ujsť," dodal slovenský kouč, ktorý nebol na začiatku zrazu, lebo spolu s vedením zväzu sa zúčastnil na inšpekcii dejiska prvého zápasu play off s Maďarmi 10. júna v Považskej Bystrici. "Bez ohľadu na ďalšie podmienky najdôležitejšie bude v každom prípade to, aby sme mali plnú halu, ktorá nás bude podporovať," zdôraznil tréner.

Nominácia SR:

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER-Airport Budapešť/Maď.), Miloš Putera (HC Baník Karviná/ČR)

Pivoti: Tomáš Mažár (Tatran Prešov), Peter Dudáš (ŠKP Bratislava), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

Krídla: Radoslav Antl (Grasshoppers Zürich/Švajč.), Martin Straňovský (Ademar León/Šp.), Tomáš Straňovský (VfB Forchheim/Nem.), Vlastimil Fuňak (Tatran Prešov)

Spojky: Peter Kukučka (Dunaferr SE/Maď.), Peter Zaťko (MŠK Považská Bystrica), Ladislav Tarhai (ŠKP Bratislava), Pavol Polakovič (BM Barakaldo), Marek Galla (TJ Štart Nové Zámky)

Súvisiace články