Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Slovákom sa v Košiciach nedarilo, v pondelok nevyhrali - súhrn

SITA|Publikované 9. jún 2008 o 19:59

KOŠICE 9. júna (SITA) - Slovenským tenistom sa v pondelkových súbojoch 1. kola dvojhry a štvorhry na 6. ročníku turnaja ATP Challenger Series Košice Open Steelers Cup (dotácia 30 000 eur, antuka) nedarilo.

V dvojhre vypadli Čapkovič, Lacko aj Daniš, vo štvorhre neuspel ani jeden zo štyroch párov, v ktorom hral slovenský tenista.

Lukáš Lacko za stavu 0:6, 0:4 po 33 minútach odstúpil z pondelňajšieho stretnutia 1. kola hlavnej súťaže dvojhry proti Chorvátovi Antoniovi Veičovi. "Únava a vyčerpanosť," vysvetlil L. Lacko dôvod skreču pre agentúru SITA a dodal: "Vo štvorhre s Dominikom Hrbatým nenastúpim. Utekám domov a v utorok absolvujem komplexné vyšetrenia." Dvadsaťročný piešťanský rodák Lacko, ktorý je členom NTC a momentálne sa pripravuje aj pod dohľadom kapitána daviscupového tímu SR Miloslava Mečířa, získal 20. mája v 1. kole kvalifikácie na Roland Garros v Paríži iba jeden gem proti Kazachovi Jurijovi Ščukinovi, odvtedy už trikrát prehral na challengerovom turnaji a nezískal ani set. Celkovo ťahá negatívnu sériu 0-8 (na sety 0-16).


Výsledky Slovákov - pondelok:


Dvojhra - 1. kolo:

Nicolas Devilder (2-Fr.) - Kamil Čapkovič (SR) 5:7, 6:4, 6:3

Antonio Veič (Chorv.) - Lukáš Lacko (SR) 6:0, 4:0 - skreč, Lacko odstúpil

Guillermo Olaso (Šp.) - Marko Daniš (SR) 7:6 (4), 6:0


Štvorhra - 1. kolo:

Guillermo Olaso, Pablo Santos González (Šp.) - Roman Čepel, Tomáš Ševcov (SR) 6:1, 6:3

Faruch Dustov, Vaja Užakov (Uzb.) - Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko (SR) - bez boja, Slováci nenastúpili

Lukáš Rosol, Tomáš Zíb (4-ČR) - Tomáš Cakl, Miloslav Mečíř (ČR/SR) 7:6 (2), 7:6 (2)

Miguel Angel Lopez-Jaen, Carlos Poch-Gradin (3-Šp.) - Andrej Martin, Marek Semjan (SR) 6:1, 6:7 (5), 10:7 (zápasový tajbrejk)


Súvisiace články