Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Slovákom budú kovy v slalome cinkať, vraví šéf ČOV a teší sa na halušky

TASR|11. aug 2004 o 08:11

Praha 11. augusta (TASR) - Českí olympionici si na oboch letných olympiádach od rozdelenia federácie počínali omnoho úspešnejšie ako Slováci a v porovnaní ...

Praha 11. augusta (TASR) - Českí olympionici si na oboch letných olympiádach od rozdelenia federácie počínali omnoho úspešnejšie ako Slováci a v porovnaní so slovenskými ôsmimi cennými kovmi nazbierali už 19 medailí. Predseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek však v Aténach predpokladá, že jeho športovci budú mať čo robiť, aby dohnali náskok Slovákov, z úvodnej časti hier.

Najväčšie úspechy pre slovenskú olympiádu český šéf predpokladá vo vodnom slalome. "Myslím si, že slovenský tím je tiež veľmi silný. Osobne nepoznám nikoho, kto by ich mohol zdolať napríklad vo vodnom slalome. Práve v tomto športe očakávam, že Slovákom budú pekne cinkať kovy a môžu z toho byť aj nejaké zlaté. No a ten náskok sa nám bude potom ťažko doháňať," predpovedal v rozhovore pre TASR Jirásek pred utorňajším odletom do gréckeho hlavného mesta z pražského letiska.

Na trojicu českých športovcov, ktorí majú slovenský pôvod (cyklista Ján Svorada, výškarka Zuzana Hlavoňová a najnovší prírastok maratónec Róbert Štefko), má Jirásek rovnaké nároky ako na zvyšok 140-člennej výpravy športovcov. "Budeme od nich čakať to isté ako od ostatných reprezentantov - aby dôstojne reprezentovali, aby sa nespreneverili princípom fair-play, aby vystupovali s rešpektom k súperom, ale aby aj u iných vzbudili rešpekt a to, či už sú prví, desiati, alebo pätnásti nie je také podstatné."

V nabitom programe prvého muža českého olympijského hnutia figuruje aj ďalší z dôležitých bodov. Hoci na predmestí Atén v Pireu budú mať Česi vlastný prezentačný stánok, jeho kroky určite povedú aj k slovenským kolegom. "Návštevu Slovenského domu si určite nenechám ujsť, pretože tam chodím špeciálne na halušky a jednak za svojimi priateľmi."

/vyslaný redaktor TASR Vladislav Brindžák/

Súvisiace články