Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Slováka nezaujíma, či dá gól on, alebo niekto iný

Sportnet|26. mar 2009 o 00:00

Piate semifinálové stretnutie medzi hokejistami Košíc a Zvolena ozdobili pekné góly. Prvý síce padol do domácej bránky, ale východniari vývoj otočili

ešte v prvej tretine. Napokon sa radovali z víťazstva 3:1.

KOŠICE. Oceliari vedú v sérii 3:2 a odvrátili hrozbu cestovať pod Pustý hrad s nožom na krku. Naopak, v prípade úspechu môžu už zajtra vo Zvolene oslavovať vytúžené finále.

Z nepríjemného úvodu sa dostali

Košice však nezačali vôbec dobre a Steel aréna musela sledovať, čo s ich psychikou urobí inkasovaný gól už v druhej minúte. Našťastie, dostali sa z toho dobre. "Určite to bol nepríjemný začiatok, ale jeden gól nás nemôže položiť. V prvej tretine sme mali problémy, ale sme radi, že sme to obrátili a dotiahli do víťazného konca," skonštatoval obranca HC Tomáš Slovák.

Po vyrovnávajúcom zásahu Faitha, ktorý stál za to, na 2:1 otáčal práve Slovák. Tiež pohľadnou strelou, ktorá sa musela páčiť. Autor víťazného gólu nepatrí medzi tradičných strelcov, na ľade má v prvom rade defenzívne zásahy. O to viac ho gól v dôležitej chvíli mohol potešiť. "Som rád, že to tam padlo, ale dôležité je víťazstvo. Nezaujíma ma či gól dám ja alebo niekto iný. V prvých zápasoch série sme dávali málo gólov, teraz nám to začalo trošku padať, čo je dobré."

Mohli aj poistiť

V závere ešte Zvolen odvolal brankára a v power-play hral ešte aj presilovku. I keď z toho nič nevyťažil, Košičania sa tejto situácii mohli aj vyhnúť. V druhej a tretej tretine totiž mali dosť šancí na poistenie dvojgólového náskoku. "Áno, príležitosti boli, ale prvoradým cieľom bolo v tretej tretine neinkasovať. To sa nám podarilo."

Nenechávajú to na domáci ľad

Po hladkej výhre v štvrtom súboji vo Zvolene mali aj včera východniari, až na pomalší začiatok, vývoj pod kontrolou. "Vo štvrtom zápase vo Zvolene sa ukázal charakter mužstva, hrali sme celých 60 minút dobre. Mali sme to zopakovať aj v tomto stretnutí, čo sa celkom neudialo, tak dúfam, že zajtra to bude ešte lepšie a nadviažeme na výkon zo štvrtého duelu," naznačil košický zadák, že mužstvo je naladené priviesť zajtra zo stredného Slovenska postup do finále. "Určite to nebudeme nechávať na domáci ľad. Pripravíme sa na sto percent a dúfam, že to vyjde," verí T. Slovák.

Súvisiace články