Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Martin sa posunul nad čiaru, jeho voľnú karta získal Líška

Lukáš Lacko (vľavo), Jozef Kovalík (uprostred) aj Andrej Martin sa predstavia v Bratislave. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. nov 2017 o 23:53

APredbežnou jednotkou Slovak Open je Rumun Marius Copil.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Andrej Martin sa niekoľko hodín pred uzávierkou predsa len posunul nad čiaru budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Peugeot Slovak Open v NTC.

Odhlásil sa totiž Talian Simone Bolelli, miestny šampión spred desiatich rokov, infomuje web podujatia. Martinovu voľnú kartu dostal od organizujúceho Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tomáš Líška.

Voľná karta pre Kazachstan

"Za osemnásť rokov, čo toto podujatie organizujeme, som takúto situáciu ešte nezažil. Väčšinou sa zvyklo odhlásiť 5-6 hráčov," povedal pre agentúru SITA generálny sekretár STZ Igor Moška.

Z oprávnených 22 pôvodných uchádzačov síce zrušil svoju účasť ruský 35-ročný veterán s minulosťou osmičky singlového renkingu Michail Južnyj, lenže pribudol Litovčan Ričardas Berankis, u ktorého Asociácia tenisových profesionálov (ATP) dodatočne napravila svoju administratívnu chybu.

Moška uviedol: "Teší nás, že ak do 18.00 h neprídu žiadne ďalšie odhlášky, zažijeme také kvalitné podujatie, aké sa črtalo už pred dvoma týždňami pri uzávierke."

Dávnejšie je známe, že "wild card" od STZ dostali domáci mladíci Lukáš Klein a Patrik Néma. "Štvrtú voľnú kartu sme ako reciprocitu ponúkli Kazachstanu a bude ju mať Oleksandr Nedoviesov," prezradil Moška.

Jednotkou je Rumun

Zo SR figurujú nad čiarou aj obhajca titulu Norbert Gombos, víťaz ročníkov 2011 a 2013 Lukáš Lacko a Jozef Kovalík. Miestny šampión 2010 Martin Kližan a Alex Molčan absentujú zo zdravotných dôvodov.

Slovenskými víťazmi singla v Bratislave z minulosti okrem Gombosa, Lacka a Kližana sú aj Karol Kučera (2001, ešte sa hralo v Inchebe), Dominik Hrbatý (2005) a Michal Mertiňák (2006).

Predbežnou jednotkou Slovak Open je rumunský obhajca finálovej účasti Marius Copil, 74. v hodnotení pri uzávierke k 16. októbru.

Zo zvučných mien sú na štartovej čiare cyperský miestny šampión zo sezóny 2004 a grandslamový finalista Marcos Baghdatis, Poliak Jerzy Janowicz, Talian Andreas Seppi, Austrálčan Bernard Tomic, Španiel Marcel Granollers-Pujol či Ukrajinec Sergij Stachovskij.

Žreb kvalifikácie sa uskutočnil v piatok o 21.00 h, hrať sa začne v sobotu. Finále dvojhry odohrajú v Aegon aréne v nedeľu 12. novembra od 16.00 h.

Vstupné počas pracovných dní (pondelok - piatok) bude 3 eurá, v sobotu a nedeľu stúpne cena lístkov na 5 eur.

Súvisiace články