Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Slovák kandidátom na Norrisovu trofej

Sportnet|16. feb 2004 o 00:00

OTTAWA - Slovenský hokejový obranca v službách tímu Ottawa Senators Zdeno Chára je podľa kanadskej agentúry CP horúcim kandidátom na Norrisovu trofej určenú pre najlepšieho beka sezóny. Najvyšší hráč súťaže (204 cm) si pomyselnú kandidatúru vyslúžil ...

OTTAWA - Slovenský hokejový obranca v službách tímu Ottawa Senators Zdeno Chára je podľa kanadskej agentúry CP horúcim kandidátom na Norrisovu trofej určenú pre najlepšieho beka sezóny. Najvyšší hráč súťaže (204 cm) si pomyselnú kandidatúru vyslúžil za svoje výkony v aktuálnej sezóne, keď okrem tradične spoľahlivej hry v defenzíve sa mu tento rok darí aj v útoku. Chára je s 12 gólmi a 19 asistenciami v produktivite obrancov na výbornom 10. mieste a v hodnotení +/- bodov (+ 30) je dokonca najlepší v celej lige. Za tri sezóny v Ottawe pritom dosiahol spolu až 89 plusových bodov.

Tradiční adepti na Norrisovu trofej Al MacInnis zo St. Louis či Rob Blake z Colorado sú pre zranenie mimo hry, iným ako napríklad trojnásobnému víťazovi Nicklasovi Lidströmovi z Detroitu sa nedarí, a tak majú možnosť zažiariť ostatní.

„Len sa snažím hrať rýchlo a jednoducho, nevymýšľať zbytočne zložité veci," povedal 26-ročný Trenčan. Chárov kolega z obrannej dvojice Wade Redden prirovnal Slováka k bývalému držiteľovi Norrisovej i Hartovej trofeje Chrisovi Prongerovi zo St. Louis. „Obaja sú veľmi vysokí a majú nekompromisný štýl. Zdeno sa mu v blízkom čase vyrovná," dodal Redden.

Chára okrem zodpovednej hry neváha zhodiť rukavice pri ochrane svojich spoluhráčov. Televízne zábery, ako minulý týždeň „pozametal" ľad s Bryanom McCabeom z Toronta, obleteli celú NHL. Celkovo sa v aktuálnej sezóne pobil už sedemkrát.

Okrem Cháru by sa do záverečných nominácií mohli dostať Sheldon Souray (Montreal), Scott Niedermayer (New Jersey), Mathew Schneider (Detroit) či Marek Židlický (Nashville).

(sita, sb)

Súvisiace články