Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovak Indoor bez domácej špičky

Sportnet|Publikované 11. jan 2006 o 23:00

BRATISLAVA - Švajčiarsky tenista Dylan Sessagesimi, 59. hráč svetového juniorského rebríčka, a Poľka Urszula Radwanská (43.) sú najvyššie nasadení na turnaji Slovak Junior Indoor v bratislavskej hale Slávie Právnik pri jazere Draždiak. Trinásty ročník ..

BRATISLAVA - Švajčiarsky tenista Dylan Sessagesimi, 59. hráč svetového juniorského rebríčka, a Poľka Urszula Radwanská (43.) sú najvyššie nasadení na turnaji Slovak Junior Indoor v bratislavskej hale Slávie Právnik pri jazere Draždiak. Trinásty ročník odštartuje túto nedeľu kvalifikáciami chlapcov aj dievčat, finále dvojhier naplánovali na 22. januára.

"Aj tohto roku sa musíme zaobísť bez našich najlepších hráčov, ktorých čaká juniorka na Australian Open i kvalitnejšie turnaje v Južnej Amerike," povedal zakladateľ podujatia i šéf organizačného výboru v jednej osobe Ivan Lichner.

Tohtoročnú konkurenciu označil v porovnaní s predchádzajúcimi za priemernú. Špička svetového juniorského tenisu hrá začiatkom roka na južnej pologuli. Z talentovaných slovenských tenistov nastúpia v Austrálii Dominika Cibulková, Alexander Somogyi a ďalší siedmi sú v Južnej Amerike. Z našich hráčov na Slovak Indoor tak majú najvyšší renking Adrián Sikora (168.) s Patríciou Verešovou (139.).

Bratislavský turnaj II. kategórie ITF má v tenise dobrú povesť, v roku 1998 u nás triumfovali Belgičanka Kim Clijstersová a Rus Michail Južnyj, ktorí sa výrazne presadzujú aj v kategórii dospelých. (on)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.