Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slováci zimujú na čele skupiny

Sportnet|Publikované 16. okt 2008 o 22:00

Na štadióne bratislavského Tehelného poľa vytryskli v slovenskom tábore v stredu večer pred 22.30 h obrovské gejzíry radosti. Z cenného a dôležitého

víťazstva futbalistov SR nad Poľskom (2:1) v kvalifikácii MS 2010, ktoré nastalo po neuveriteľnom obrate a dvoch góloch Stanislava Šestáka v sieti brankára hostí Artura Boruca v priebehu dvoch minút, sa tešili domáci hráči s realizačným tímom priamo na trávniku a samozrejme i diváci v hľadisku.

BRATISLAVA. Úsmevy a spokojnosť sprevádzali aj slová hlavného kormidelníka slovenskej reprezentácie Vladimíra Weissa na pozápasovej tlačovej konferencii:

Víťazstvo patrí fanúšikom

"Fantastické divadlo so šťastným koncom pre nás. Bol to veľmi ťažký, náročný a vyrovnaný duel, šancí na oboch stranách nebolo veľa. Poliaci sa ujali vedenia po našej chybičke v obrane, súper to urobil perfektne. My sme v závere dokázali obrovskou vôľou a nasadením otočiť stratený zápas. Myslím si, že za druhý polčas sme si víťazstvo zaslúžili. Verili sme si až do konca a vyšlo to. Ešte cez polčasovú prestávku som chlapcom povedal, že brankár Poľska Boruc spraví chybu. A on ju aj urobil. Do poslednej chvíle som veril, že vyhráme. Všetci hráči odviedli na ihrisku maximum, som preto veľmi dojatý a šťastný. Víťazstvo patrí aj slovenskému fanúšikovi, ktorý sa veľmi dobre pripravil na stredajší duel. Diváci boli vynikajúci, ďakujem im, že prišli. Navyše prišli normálni, slušní ľudia a povzbudzovali normálnych, slušných futbalistov. Aj poľskí fanúšikovia boli fantastickí, je úžasné zažiť takúto atmosféru."

Pri striedaní mal šťastnú ruku

Hoci lodivod A-tímu SR pochválil za oduševnený výkon všetkých svojich zverencov, predsa len dvoch futbalistov vyzdvihol aj menovite: "Najlepší hráč na ihrisku bol Rado Zabavník, zaslúži si absolutórium. Bol jednoducho vynikajúci, spolu s Marekom Čechom. Ten sa zachoval ako pravý profesionál, pretože dva zápasy predtým sedel iba na tribúne. V San Maríne dostal šancu a teraz v stredu proti Poliakom odohral vynikajúce stretnutie. Tak si to predstavujem. Hráč môže byť nahnevaný, ale nesmie byť urazený. Profesionálny prístup, aký predviedol Marek Čech, bol ukážkový." Vladimírovi Weissovi vyšli aj striedania - Jakubko, Obžera a J. Kozák priniesli v závere zaujímavého a dramatického stretnutia jednoznačné oživenie do ofenzívneho poňatia slovenského tímu. "Veril som, že ´Kubo´ (Jakubko, pozn.) urobí problémy v obrane súpera aj v skutočnosť, že Kozák môže dať dobrú, utajenú prihrávku Obžerovi či Šestákovi. Stalo sa, pri druhom góle si Jano fantasticky nabehol, zabojoval a padlo to tam. Raz striedania vyjdú, inokedy nie" skonštatoval 44-ročný slovenský reprezentačný kouč. V 3. kvalifikačnej skupine sa Slováci po stredajšom triumfe usadili na prvej priečke tabuľky so ziskom deviatich bodov a svoje líderské postavenie si udržia s určitosťou takmer šesť mesiacov, minimálne do konca marca 2009. Sen o účasti na MS v JAR tak naďalej existuje. "To, že sme prví v tabuľke, je krásny pocit. Určite je to lepší pocit ako nemať pred jarnou časťou veľkú šancu. Na zreteli však samozrejme musím mať, že v kvalifikácii mužstvá odohrali iba štyri zápasy, čo nie je ani polovica. Preto naše momentálne postavenie nemôžeme preceňovať," poznamenal V. Weiss.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.