Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slováci zaujali Sports Illustrated

Sportnet|16. dec 2003 o 00:00

Renomovaný športový magazín Sports Illustrated sa vo svojom hokejovom zrkadle uplynulého týždňa v NHL po dlhom čase opäť venuje aj slovenským hráčom.

Veľmi pozitívne hodnotí výkony Žigmunda Pálffyho. Útočník sa po krátkej pauze pre zranenie tváre vrátil na ľad a naplno boduje. V piatich zápasoch dal 6 gólov a raz prihrával. Body zbiera najmä v presilovkách. Pri početnej výhode na ľade zaznamenal už 13 prihrávok. Pohoda v mužstve L. A. Kings vládne aj vďaka novej posile. Čech Martin Straka sa pripojil do útoku Stümpela a Pálffyho. Zatiaľ sa trojici veľmi darí. V posledných zápasoch je to jediná úspešná formácia na ľade. Los Angeles má zatiaľ 34 bodov a vedie Pacifickú divíziu. Play off je zatiaľ ešte ďaleko, ale Kings by v bojoch o Stanley Cup nemali chýbať.

Negatívnymi výkonmi za posledný mesiac na seba upriamil pozornosť Miroslav Šatan. V šiestich predchádzajúcich sezónach bol lídrom mužstva. Tento rok sa mu zatiaľ nedarí. V sobotu prelomil smolu. Po siedmich zápasoch dal konečne gól. V posledných 20 vystúpeniach dal tri. Sports Illustrated píše, že Šatan to nemá v Buffale ľahké. Tréner Lindy Ruff ho v sezóne nasadil už do všetkých útokov - od prvého až po posledný. Netreba strácať hlavu, dodáva magazín vo svojom hodnotení. Šatan musí svoje nadanie pre hokej naplno využiť a presvedčiť trénera, že sa mýlil, keď ho posunul až na koniec mužstva.

Smutní sú najmä fanúšikovia Sabres. V Buffale už takmer každý neúspech spájali s menom slovenského utočníka. „Nie je v tom sám. Samozrejme, všetci očakávame, že bude dávať góly. Sám to však nezvládne, o výsledok sa musíme pričiniť všetci," hovorí center Buffala Daniel Briere. Jeden z mála hráčov tímu, ktorému sa darí. (sb)

Súvisiace články