Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|13. okt 2003 o 00:00

Ronald PETROVICKÝ, Atlanta - Rangers si ho pri množstve hviezd neustrážili. V mladom mužstve Atlanty začína vo štvrtom útoku, no už v druhom zápase presvedčil. Neodohral ani osem minút čistého času, dal však dva góly, odviedol kus práce. Kouč ho v druhej

polovici stretnutia poslal i na presilovku. Po prvýkrát v kariére Ronnyho vyhlásili za hviezdu večera v celej NHL.

(2 góly + 0 asistencií, 4 strely, 0 tr. min, plusové body +2, 13 striedaní, čas na ľade 7:17 min)

Richard ZEDNÍK, Montreal - Pravý krídelník patrí medzi opory Canadiens. V prestížnom derby s rivalom z Toronta triumfoval jeho tím 4:0. Zedník priblížil výhru druhým gólom stretnutia. Za výkon sa mu ušla nominácia na honor v dueli a vyhlásili ho za tretiu hviezdu večera.

(1 + 0, 3 strely, +1, 0 tr. min, 26 striedaní, 19:14 min.)

Žigmund PÁLFFY, Los Angeles - Po vyradení Švéda Norströma bol vymenovaný za dočasného kapitána Kings. V piatkovom zápase v Pittsburghu (0:3) naplnil svoju úlohu do bodky. Asistoval pri dôležitom druhom zásahu Klatta a v poslednej minúte trafil do prázdnej bránky. V kanadskom bodovaní je po dvoch stretnutiach štvrtý.

(1 + 1, 4 strely, +1, 0 tr, min, 22 striedaní, 17:55 min.)

Ivan MAJESKÝ, Atlanta - Mohutný obranca bol pri oboch výhrach Atlanty v novej sezóne. Súboj s Washingtonom mu vyšiel nad očakávania. Zaznamenal premiérový bod za asistenciu pri druhom góle Petrovického a pripísal si i tri plusové body.

(0 + 1, 0, + 3, 0 tr. min, 19 striedaní, 14:27 min.)

Súvisiace články