Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|24. nov 2003 o 00:00

RICHARD ZEDNÍK, Montreal ­ V prestížnom súboji s Edmontonom na štadióne Comonwealthu dal Zedník dva góly. Dvadsaťsedemročný útočník dal prvý gól v histórii NHL v ligovom zápase pod otvoreným nebom. Jeho druhý gól bol nemenej dôležitý. Rozhodol totiž ...

RICHARD ZEDNÍK, Montreal ­ V prestížnom súboji s Edmontonom na štadióne Comonwealthu dal Zedník dva góly. Dvadsaťsedemročný útočník dal prvý gól v histórii NHL v ligovom zápase pod otvoreným nebom. Jeho druhý gól bol nemenej dôležitý. Rozhodol totiž v 55. minúte o výhre Montrealu 4:3. Slovák sa stal hviezdou večera v celej NHL.

(2 góly + 0, plusové body +2, 3 strely, 0 tr. minút, 21 striedaní, čas na ľade 16:59 min)

ŽIGMUND PÁLFFY, Los Angeles ­ Pri množstve zranených hráčov v tíme je Pálffy lídrom mužstva. V zápase s Coloradom bol pri oboch góloch Los Angeles. Víťazný gól sám dal, na druhý zásah prihrával. V posledných 10 zápasoch zaznamenal Zigy 14 bodov, v tabuľke produktivity je tretí. Los Angeles sa posunulo na prvú priečku v Pacifickej divízii.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +1, 3 strely, 0 tr. minút, 24 striedaní, čas na ľade 18:41 min)

PAVOL DEMITRA, St. Louis ­ Dvestý gól v NHL z hokejky Pavla Demitru rozhodol o výhre St. Louis nad Dallasom. Hráča, ktorý budúci týždeň oslávi 29. narodeniny, vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. V tejto sezóne nebodoval zo 17 stretnutí iba dvakrát.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +1, 3 strely, 0 tr. minút, 28 striedaní, čas na ľade 21:43 min)

ZDENO CHÁRA, Ottawa ­ Mužstvo z Ottawy síce prehralo s posledným tímom ligy. Mohutný obranca však zabezpečil tímu aspoň zisk bodu za remízu, keď v poslednej tretine vyrovnával na 1:1.

(1 gól + 0, mínusové body -1, 3 strely, 5 tr. minút, 33 striedaní, čas na ľade 25:35 min)

(sb)

Súvisiace články