Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|25. jan 2004 o 22:30

ZDENO CHÁRA, Ottawa

Neprehliadnuteľná postava defenzívy Ottawy sa v tejto sezóne viditeľne presadzuje aj v útoku. Mohutný obranca dosiahol v sobotu dva góly, spolu ich dal v tejto sezóne už 11. To je najviac za celé jeho pôsobenie v NHL, a pri tom sezóna sa ešte nekončí. V súboji proti Rangers si Chára veľmi polepšil aj v hodnotení +/-. Získal až 5 plusiek. Súhrnné hodnotenie v tejto sezóne má Chára už +25 a po sobote sa dostal na čelo celej súťaže.

(2 góly + 0, plusové body +5, 4 strely, 0 tr. minút, 30 striedaní, čas na ľade 24:34 min)

TOMÁŠ SUROVÝ, Pittsburgh

Dvadsaťdvaročný krídelník zaujal v zápase proti Coloradu Avalanche, dosiahol gól a asistenciu. Pittsburgh síce prehral 3:5. Nadaný forvard však opäť potvrdil, že s ním do budúcnosti treba rátať. Miesto v chudobnej zostave Penguins si už vybojoval. V produktivite tímu je deviaty, ale odohral menej zápasov.

(1 gól +1 asistencia, mínusové body -1, 5 striel, 0 tr. minút, 22 striedaní, čas na ľade 15:34 min)

PAVOL DEMITRA, St. Louis

Výkonmi 29-ročný útočník určite patrí na Zápas hviezd. Potvrdil to aj v stretnutí s Dallasom, keď zariadil oba góly svojho tímu. Nominácia do exhibície hviezdy ho obišla, pretože sa organizátori snažili rozdeliť miestenky pre hráčov z čo najväčšieho počtu klubov. Zostavy tak úplne neodrážajú kvalitatívnu skutočnosť. Demitra je lídrom svojho tímu, dáva rozhodujúce góly a v Zápase hviezd by mal hrať.

(1 gól + 1 asistencia, mínusové body -1, 4 strely, 0 tr. minút, 28 striedaní, čas na ľade 23:04 min)

(sb)

Súvisiace články