Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|27. jan 2004 o 00:00

MILAN BARTOVIČ, Buffalo - V tíme Sabres majú ďalšieho nádejného útočníka. V zápase s Carolinou dosiahol 22-ročný Trenčan gól i prihrávku. Zaujal a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. V NHL debutoval pred rokom, odohral tri zápasy a strelil aj ...

MILAN BARTOVIČ, Buffalo - V tíme Sabres majú ďalšieho nádejného útočníka. V zápase s Carolinou dosiahol 22-ročný Trenčan gól i prihrávku. Zaujal a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. V NHL debutoval pred rokom, odohral tri zápasy a strelil aj premiérový gól. Tento rok má väčšiu šancu preraziť. V troch zápasoch dostal od trénera Ruffa aj dostatok priestoru - vyše 16 minút na zápas. Buffalo ho povolalo po tom, čo získal v AHL ocenenie Hráč týždňa.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +2, strely 2, 2 tr. minúty, 28 striedaní, čas na ľade 18:32 min)

MICHAL HANDZUŠ, Philadelphia - Dvadsaťšesťročný center sa presadil v stretnutí s Washingtonom. Do siete Rasťa Staňu, spoluhráča z reprezentácie, strelil gól a na jeden prihral. Pre Handzuša to bol už deviaty zápas v tejto sezóne, v ktorom zaznamenal dva body. V produktivite mužstva sa posunul na tretie miesto. Zaujímavosťou je, že počet bodov, ktoré zaznamenal v NHL, je teraz 222.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +4, 3 strely, 2 tr. minúty, 28 striedaní, čas na ľade 16:38 min)

RASTISLAV STAŇA, Washington - Opäť dostal šancu chytať, jeho tím však prehral s Philadelphiou 1:4. Nastúpil na tretí zápas, z 22 striel chytil 18. Dvadsaťtriročný brankár však nemal oporu v obrane a tréner Glen Hanlon to vie. Zápas hrali Capitals len s piatimi bekmi. Pritom len jeden z nich je dostatočne skúsený, Brendan Witt odohral v NHL vyše 500 zápasov, jeho spoluhráči nemajú viac ako 170. Žiadny brankár v mužstve Capitals to nemá ľahké. Staňa by však potreboval ešte jeden výborný výkon, aspoň taký ako podal vo svojej premiére v NHL proti Detroitu, aby si zabezpečil miesto v prvom tíme Washingtonu.

(prehra, 18 zásahov, úspešnosť zásahov 81,8 %, gólový priemer 4,0)

(sb)

Súvisiace články