Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|18. feb 2004 o 00:00

MIROSLAV ŠATAN, Buffalo - Prvýkrát dokázal v jednom zápase NHL streliť štyri góly. Najskôr skóroval v prvej tretine, ostatné tri góly dal v poslednej časti hry. Stačilo mu na to len 8 minút a 24 sekúnd. Šatana vyhlásili za najlepšieho hráča pondelkových

zápasov v celej lige (podľa nhl.com). Darí sa mu i v posledných stretnutiach. V ostatných štyroch zápasoch nazbieral 8 bodov. V produktivite mužstva je tretí.

(4 góly + 0, plusové body +3, 6 striel, 2 tr. minúty, 19 striedaní, čas na ľade 14:35 min)

ZDENO CHÁRA, Ottawa - Výkonmi v posledných zápasoch potvrdzuje, že jeho nominácia na Norrisovu trofej (najlepší obranca) nebude prekvapením. Veľmi zodpovedne hrá v obrane a výrazne sa presadzuje aj v útoku. S 13 gólmi je medzi obrancami na druhom mieste. Úspechy zbiera aj v pästných súbojoch. V tomto roku Chára zhodil rukavice už ôsmy raz. V pondelok známemu bitkárovi Chrisovi Simonovi z Rangers pekne naložil.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +0, 5 striel, 5 tr. minút, 30 striedaní, čas na ľade 21:16 min)