Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Slováci vstúpili do turnaja v Portugalsku víťazstvom

TASR|18. nov 2004 o 07:57

Viseu 18. novembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v portugalskom Viseu nad exotickou reprezentáciou ...

Viseu 18. novembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v portugalskom Viseu nad exotickou reprezentáciou Kataru jednoznačným spôsobom 37:19. Vo štvrtok čaká Slovákov, ktorým na Pyrenejskom polostrove pre zdravotné problémy chýba tréner Peter Hatalčík, súboj s Belgickom.

Už od úvodných minút súboja so súperom z Perzského zálivu bol evidentný rozdiel v kvalite, no Slováci hrali s chuťou a nasadením a nepoľavovali ani pri rastúcom odstupe. Už po polčase viedli o deväť gólov a do konca zápasu náskok dokonca zdvojnásobili, pričom do listiny strelcov sa zapísali všetci hráči v poli. Najviac sa strelecky darilo Danielovi Valovi zo švajčiarskeho Bernu, ktorý nastrieľal 6 gólov. "Báli sme sa, že súper bude na palubovke pôsobiť bystrým a pohyblivým prejavom, avšak tiež sme čakali, že po taktickej stránke by sme mali mať navrch. V podstate sa to potvrdilo. Chlapcov treba pochváliť, že hrali celý zápas v dobrom tempe a vybojovali jasné víťazstvo," hodnotil po zápase Hatalčíkov asistent a zväzový tréner Ernest Gubrický.

Proti Kataru odpočívali Tumidalský a Meluš, v zápase proti Belgicku, ktoré bude chcieť Slovákom oplatiť vysokú prehru z vlaňajška 39:22, ich vystriedajú Štochl a Pekár.

SR - Katar 37:19 (18:9)

Zostava a góly SR: Štochl, Pramuk - Demovič 1, Farkašovský 3, Hlavtúr 1, Jančo 4, Kleis 5, T. Mažár 3, Pekár 4, Polakovič 3, M. Straňovský 4, T. Straňovský 2, Trandžík 1, D. Valo 6/1. Najviac gólov Kataru: Fadel a Turky po 5. Vylúčenia: 5:3, 7m hody: 2/1 - 3/1, Nicolau, Cucador (obaja Port.), 200 divákov.