Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Slováci v zápasoch 3+4, Čiernik, Staňa a Kostúr na farmu

TASR|28. sep 2003 o 10:56

New York 28. septembra (TASR) - Tromi gólmi a štyrmi asistenciami sa slovenskí hokejisti prezentovali v ďalšej sérii prípravných zápasov NHL. Zápasový ...

New York 28. septembra (TASR) - Tromi gólmi a štyrmi asistenciami sa slovenskí hokejisti prezentovali v ďalšej sérii prípravných zápasov NHL. Zápasový kemp sa predčasne skončil pre Matúša Kostúra z New Jersey a washingtonskú dvojicu Ivan Čiernik a Rastislav Staňa, ktorých vedenia tímov poslali do farmárskych tímov AHL.

V noci na nedeľu sa najviac darilo mladšiemu z bratskej "légie" Hossovcov Marcelovi, ktorý sa gólom a asistenciou výraznou mierou podieľal na výhre Montrealu nad Buffalom 3:1. Dva body zaznamenal aj calgarský Róbert Döme, prehre 3:5 na ľade Vancouveru však nezabránil. V drese Nashvillu sa na ľade Atlanty objavilo duo bronzových medailistov z MS Vladimír Országh a Ján Lašák, pričom prvý menovaný sa presadil i gólovo. Brankárska dvojka predátorov Lašák sa postavil do bránky v polovici zápasu, "zatiahol roletu" a "vychytal" tímu aspoň predĺženie. Tam sa však nestihol ani poriadne zorientovať, keď nešťastne kapituloval hneď po prvej strele domácich.

Výsledky: Ottawa - Toronto 5:1, Atlanta - Nashville 3:2 po predĺžení (Országh 1+0, od 31. Lašák 9/7), Montreal - Buffalo 3:1 (Marcel Hossa 1+1, Zedník 0+1), New Jersey - Philadelphia 4:1, Edmonton - Minnesota 2:3 po predĺžení, Dallas - Detroit 3:2, Vancouver - Calgary 5:3 (Döme 1+1), San Jose - Anaheim 1:2, Washington - Pittsburgh 1:2, Los Angeles - Colorado 3:1, St. Louis - Chicago 3:1 (Sejna 0+1)