Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slováci v Szombathely už len o česť,Maďari sa môžu pripravovať na MS

TASR|Publikované 16. jún 2006 o 08:39

Nové Zámky 16. júna (TASR) Bez reálnej postupovej šance na budúcoročný svetový šampionát v Nemecku vyrazili v piatok z Nových Zámkov do Szombathely slovenskí ...

Nové Zámky 16. júna (TASR) Bez reálnej postupovej šance na budúcoročný svetový šampionát v Nemecku vyrazili v piatok z Nových Zámkov do Szombathely slovenskí hádzanári na odvetu play off o MS 2007 s domácim Maďarskom. Priepastná prehra z prvého zápasu v Považskej Bystrici (24:33) vzala prakticky všetkým členom kádra, hlavného trénera Petra Hatalčíka nevynímajúc, ilúzie o štarte na turnaji, ktorý v jednej z hlavných bášt svetovej hádzanej právom označujú za "šampionát storočia".

Hatalčíkovi sa pred odchodom do dejiska odvetného duelu nechcelo ani špekulovať o prípadnom zázraku v historicky prvom medzištátnom zápase v novučkej Savaria Arene, ktorú Maďari práve duelom so Slovenskom slávnostne otvoria. "Treba sa na to pozerať reálne. Naozaj už pred prvým zápasom som mal vážne obavy, ako sa s duelom vysporiadajú jednotlivci i celý kolektív ako zvládnu veľkú motiváciu obaja brankári (Richard Štochl a Michal Meluš) pôsobiaci v maďarskej súťaži, či Peťo Kukučka na palubovke, kde vyrastal. A tiež som sa bál, ako zvládne tím výpadok dôležitých článkov našej obrany v osobách Petra Zaťka, Petra Tumidalského a Dana Vala," priznal Hatalčík a pokračoval: "Bohužiaľ všetko sa vyvŕbilo v náš neprospech a naplno sa ukázalo, že nám chýba stmeľujúca osobnosť našej defenzívy."

Po považskobystrickom sklamaní dostali hráči na tri dni voľno a zišli sa až v stredu na palubovke novozámockého Štartu. "Pri videozázname z prvého zápasu sme sa snažili vypichnúť situácie, ktoré by sa nám nemali stávať. Chlapci sú stále rozladení zo svojho výkonu a uvedomujeme si, že stretnutie nevyšlo ani jednému z nás. Pre rozptýlenie a nabudenie lepšej nálady sme sa rozhodli pred odchodom ešte absolvovať návštevu miestneho kúpaliska, kde by si chlapci mohli zahrať plážový volejbal," dodal Hatalčík, ktorý do odvety vytiahne s rovnakým kádrom, s akým bojoval v sobotu. Menšie zdravotné problémy má iba pivot Tomáš Mažár, ktorý si vo štvrtok na tréningu podvrtol členok. "Bol by som spokojný, ak by sme podali lepší výkon ako pred týždňom, na to však musia lepšie zachytať brankári a výraznejšie sa presadiť Tabačko, Antl, Kukučka, či iní. Nemienim to však už hnať do žiadnych extrémov, na chlapcoch je navyše už vidno, že majú plnú hlavu skôr svojej dovolenky," vzdal sa avizovania pokusu o senzačný obrat slovenský kouč.

Stretnutie sa začne o 18.00 a povedú ho rozhodcovia Laursen a Nielsen z Dánska.

nominácia na play off zápasy s Maďarskom:

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER Airport Budapešť/Maď.), Miloš Putera (Baník Karviná/ČR)

Krídla: Radoslav Antl (Grasshoppers Zürich/Švajč.), Marián Kleis (Nyíregyhaza/Maď), Tomáš Straňovský (VfB Forchheim/Nem.), Vlastimil Fuňak (Tatran Prešov), Martin Straňovský (Ademar Leon/Šp.)

Pivoti: Peter Hlavtúr (BSV Bern Muri/Švajč.), Tomáš Mažár (Tatran Prešov), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

Spojky: Rastislav Tabačko (Antequera/Šp.), Peter Kukučka (Dunaffer SE/Maď.), Martin Valo (TV Willstätt/Nem.), Stanislav Demovič (bez klubovej príslušnosti), Pavol Polakovič (Barakaldo/Šp.), Ronald Mojzes (TJ Štart Nové Zámky)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.