Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slováci v stredu v tímovej súťaži bez Zuzulovej

SITA|15. feb 2011 o 16:11

V stredajšej tímovej súťaži na svetovom šampionáte alpských lyžiarov v nemeckom Garmisch-Partenkirchene by sa mali prvýkrát v histórii predstaviť aj slovenskí reprezentanti.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN.

V zmenenom formáte tejto súťaže v jazdách paralelného obrovského slalomu bude bojovať o medaily 16 krajín, ktoré sa stretnú vyraďovacím spôsobom od osemfinále až po finále.

Dvojice pre osemfinále budú oficiálne známe až po utorkovej večernej porade vedúcich tímov, ale všeobecne by sa malo nasadzovať podľa aktuálneho poradia krajín vo Svetovom pohári systémom prvá proti šestnástej, druhá proti pätnástej až ôsma proti deviatej. Slovákom patrí v hodnotení národov SP vďaka 257 vyjazdeným bodom Veroniky Zuzulovej 14. miesto, čiže stretnúť by sa mali s tretím tímom tohto poradia - Francúzskom.

Slovensko by mali podľa informácií vedúceho výpravy SR Kamila Povrazníka v stredu reprezentovať Jaroslav Babušiak, Adam Žampa, Jana Gantnerová a Kristína Saalová. Posledná menovaná má iba 19 rokov a v nominácii nahradila tímovú jednotku Zuzulovú, ktorá sa lieči z virózy a do dejiska MS 2011 odcestuje až v stredu.

"Tímová súťaž v tejto situácii pre Veroniku neprichádza do úvahy. Náš program na svetovom šampionáte sa zredukoval na obrovský slalom a slalom," informoval tréner Timotej Zuzula. "Ja by som v týchto pretekoch nemal chýbať. Pre mňa je tímová súťaž akousi prípravou na kvalifikáciu obrovského slalomu, ktorá ma čaká o deň neskôr," uviedol Jaroslav Babušiak po svojom 19. mieste v superkombinácii.

Každá krajina musí byť v súťaži družstiev zastúpená minimálne dvoma ženami a dvomi mužmi, maximálne môže v jednom tíme figurovať šesť pretekárov. Ženy sa predstavia v jazdách podľa abecedného poradia v jazdách 1 - 4, muži v jazdách 5 - 8.

Za každú víťaznú jazdu si krajina pripíše jeden bod, družstvo s väčším počtom bodov na konci postúpi do ďalšieho kola. Viaceré krajiny budú bez svojich špičkových pretekárov. Američanom bude chýbať Lindsey Vonnová, ktorá sa rozhodla vynechať záver šampionátu, v nemeckom tíme sa zasa nepredstaví Maria Rieschová. Víťazný tím súťaže družstiev si rozdelí prémiu 50 000 CHF, druhé a tretie miesto sú honorované prémiami 30 000 a 20 000 CHF. Tímová súťaž má v stredu v Ga-Pa začiatok o 11.00 h.

Súvisiace články