Slováci v šprinte neuspeli, triumfovali Metz a Nilssonová

(Autor: Bořivoj Černý, MAFRA)
TASR|21. jan 2013 o 14:10

Juniorom v behu na lyžiach preteky nevyšli.

LIBEREC. Slovenským bežcom na lyžiach nevyšiel vstup do súťaží na MS juniorov v klasickom lyžovaní v Liberci, keď ani jeden z trojice nepostúpil v pondelok z kvalifikácie šprintu. Prvé tituly z MSJ brali Nemec Lennart Metz a Švédka Stina Nilssonová.

V súťaži juniorov skončil zo Slovákov podľa očakávania najvyššie Andrej Segeč, ale stačilo to v kvalifikácii na 1,3 km dlhej trati iba na 48. miesto s mankom takmer päť sekúnd na elitnú tridsiatku. Miroslav Šulek obsadil 55. priečku a Erik Urgela túto disciplínu vynechal.

Medzi dievčatami skončila Barbora Klementová v konkurencii 68 súťažiacich na 49. mieste, na poslednú postupovú tridsiatu priečku strácala vyše jedenásť sekúnd.

Štartovú listinu juniorov obohatilo aj známe meno - Estónec Andreas Veerpalu je synom dvojnásobného olympijského víťaza Andrusa, ale ani jemu sa v kvalifikácii nedarilo a obsadil nepostupové 37. miesto.

V utorok pokračuje šampionát šprintom bežcov na lyžiach v kategórii do 23 rokov, kde sa v kvalifikácii predstavia slovenskí reprezentanti David Brünn a Martin Kapšo.

MS juniorov v Liberci

Beh na lyžiach - šprint (1,3 km)

juniori - finále: 1. Lennart Metz (Nem.) 2:57,19 min, 2. Vadim Koroľov (Rus.) +2,6, 3. Björn Vidar Suhr (Nór.) +4,6..., 48. Andrej Segeč (SR), 55. Miroslav Šulek (SR) nepostúpili z kvalifikácie

juniorky - finále: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:27,06 min, 2. Victoria Carlová (Nem.) +1,9, 3. Jevgenija Oščepkovová (Rus.) +2,5,... 49. Barbora Klementová nepostúpila z kvalifikácie