Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Slováci v Skopje v pohode, kurt nie

SITA|Publikované 3. apr 2007 o 20:23

SKOPJE 3. apríla (SITA) - Slovenskí tenisti absolvovali ďalší deň nerušenej prípravy na blížiaci sa duel 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Skopje proti domácemu Macedónsku. Podľa ...

SKOPJE 3. apríla (SITA) - Slovenskí tenisti absolvovali ďalší deň nerušenej prípravy na blížiaci sa duel 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Skopje proti domácemu Macedónsku. Podľa slov trénera tímu Milana Martinca všetci štyria nominovaní hráči (Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák, Ivo Klec a Pavol Červenák) v utorok dvojfázovo trénovali dvojhru, pričom si medzi sebou zahrali aj na body. "My sme v pohode, horšie je to s kurtom. Je pomerne mäkký, na viacerých miestach nerovnomerne usadený a na mieste pre podanie sa dokonca odlúpila čiara. Domáci však vyvíjajú veľkú snahu, aby bol dvorec pripravený na zápas v čo najlepšom stave," informoval M. Martinec.

V utorok bolo v metropole Macedónska príjemné teplé počasie, ale už od stredy údajne hlásia na niekoľko dní ochladenie a možno aj dážď. "Zajtra by sme chceli trénovať už aj štvorhru," povedal Martinec a krátko sa vyjadril aj k úrovni hráčov súpera. "Sú to tenisti, ktorí viac-menej len vracajú loptu. Naši hráči sú na rozdiel od nich určite oveľa aktívnejší. Domácim hráčom by pri ich štýle mohli vyhovovať aj loptičky, ktoré dosť spomaľujú hru."

V Skopje sa bude hrať v dňoch 6. - 8. apríla na antuke vonku v areáli klubu Jug v mestskom parku loptičkami Babolat Team pred hľadiskom s kapacitou 750 divákov. Dvojhry sa v piatok a v nedeľu začnú o 10.00 h SELČ, štvorhru rozohrajú v sobotu o 12.00 h SELČ. Pôjde o prvý vzájomný zápas týchto súperov, ktorí zhodne mali vo februárovom 1. kole voľný žreb.


Súvisiace články