Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slováci v Skopje dvakrát trénovali

SITA|Publikované 2. apr 2007 o 14:59

SKOPJE 2. apríla (SITA) - Slovenskí tenisti majú za sebou prvé dva tréningy v macedónskom Skopje, dejisku koncotýždňového súboja 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007. Na dvorec klubu ...

SKOPJE 2. apríla (SITA) - Slovenskí tenisti majú za sebou prvé dva tréningy v macedónskom Skopje, dejisku koncotýždňového súboja 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007. Na dvorec klubu TK Jug sa po nedeľňajšej približne hodinovej "rýchlovke" dostali Slováci v pondelok dvakrát. Zatiaľ čo predpoludním robil Pavlovi Červenákovi sparingpartnera tréner Milan Martinec (druhú dvojicu vytvorili Dominik Hrbatý a Michal Mertiňák), popoludní od 16.00 h sa do tréningového procesu zapojil už aj štvrtý člen tímu a zároveň jeho nováčik - Ivo Klec. "Ivo priletel z Viedne rovnakou linkou ako my v nedeľu. Hneď po prílete zamieril na dvorec, len čo si stačil odložiť veci v hoteli," informoval zo Skopje Milan Martinec.

Podľa slov trénera slovenského tímu je centrálny antukový dvorec v dejisku zápasu v uspokojivom stave, hoci sem-tam sa na ňom vyskytnú drobné nerovnosti. "Celkovo je to dobre pripravené. Sú aj horšie antukové kurty," skonštatoval M. Martinec. Slováci už mali možnosť vidieť v tréningu aj najlepších dvoch macedónskych hráčov Predraga Rusevského (409. pozícia v ATP Entry vo dvojhre) a Lazara Magdinceva (497.). Práve títo dvaja by mali nastúpiť do dvojhier. "Nie sú to na prvý pohľad veľkí hráči, ale sú šikovní a majú cit pre loptičku. Rozhodne ich netreba podceniť," povedal Martinec. Presný rozpis tréningov na utorok slovenskí tenisti ešte v pondelok popoludní nepoznali. Na kurte by sa však mali objaviť opäť dvakrát. Podľa slov M. Martinca by okrem singlových výmen mal prísť popoludní na rad aj nácvik štvorhry.

V Skopje sa bude hrať na antuke vonku v areáli klubu Jug v mestskom parku loptičkami Babolat Team pred hľadiskom s kapacitou 750 divákov. Dvojhry sa v piatok a v nedeľu začnú o 10.00 h SELČ, štvorhru rozohrajú v sobotu o 12.00 h SELČ. Pôjde o prvý vzájomný zápas týchto súperov, ktorí zhodne mali vo februárovom 1. kole voľný žreb.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.