Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slováci v príprave druhýkrát proti Švajčiarom neuspeli tesne 3:4

TASR|Publikované 6. feb 2002 o 07:04

Logano 6. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli v americkom Logane v druhom medzištátnom zápase v rámci zámorského prípravného ...

Logano 6. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli v americkom Logane v druhom medzištátnom zápase v rámci zámorského prípravného kempu pred ZOH Švajčiarsku 3:4.

V prvom prípravnom stretnutí v nedeľu v Boise Slováci zvíťazili nad favoritom C-skupiny prvej fázy turnaja na ZOH (Slováci sú ako kvalifikant 1 v D-skupine) 4:1, no súper v utorkovom zápase potvrdil, že je na olympijský turnaj dobre pripravený. Slovensko nastúpilo opäť v oklieštenej zostave, keď celý duel odohrali tri formácie. Švajčiari mali k dispozícii kompletné štyri útoky, čo sa ukázalo pri vysokom počte vylúčených (10:12) ako rozhodujúce. V bránke dostal oproti prvému zápasu príležitosť namiesto Pavla Rabára Ján Lašák.

V stredu čaká na slovenskú hokejovú výpravu trištvrtehodinový let do dejiska zimných hier v Salt Lake City.

SR - Švajčiarsko 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly: Pardavý, Rastislav Pavlikovský, Tomík - Rötheli, Streit, Höhener, Fischer, 500 divákov.

SR: Lašák - Majeský, Richard Pavlikovský, Milo, Lintner, Hecl, Čierny - Pucher, Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický - Török, Šechný, Pardavý - Hurtaj, Kapuš, Tomík.

Asistent šéftrénera Ernest Bokroš: "Hoci sme Švajčiarom podľahli, opäť sa hral na oboch stranách veľmi kvalitný hokej. Súper využil hru na štyri kompletné päťky, čím mal v zápase navrch. V rýchlom a dynamickom poňatí hry sme prehrali iba druhú tretinu, keď sme inakasovali gól v oslabení. Bola to naša posledná previerka pred olympijským turnajom a som rád, že všetci chlapci išli do zápasu

Súvisiace články