Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slováci v kvalifikácii MS 2010 s Českom a Poľskom

Sportnet|Publikované 2. dec 2007 o 23:00

Slovenskí futbalisti budú mať v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2010 dvoch rovnakých súperov ako v nedávno skončenom neúspešnom pokuse

kvalifikovať sa na ME 2008. Slovákom opäť skríži cestu favorit z Česka ako aj outsider zo San Marína. Okrem týchto troch tímov sa v 3. skupine predstavia aj Poliaci, Severní Íri a Slovinci.

DURBAN. Aj v niekoľkých ďalších prípadoch dal nedeľňajší durbanský žreb, resp. ruky bývalých skvelých hráčov Abediho Pelého a Christiana Karembeua dokopy tímy, ktoré len pred niekoľkými dňami ukončili vzájomné merania síl v kvalifikácii ME 2008.

Angličania opäť s Chorvátskom

Pikantne vyznieva najmä opätovné spojenie Anglicka s Chorvátskom v 6. skupine. V stredu pripravili Balkánci "kolíske" futbalu priamo v jej svätostánku - londýnskom Wembley - jednu z najsmutnejších prehier histórie (2:3), ktorou ju pripravili o účasť na ME 2008. Teraz majú Angličania nečakane rýchlu šancu na odplatu. Okrem Chorvátov však budú čeliť aj nepríjemnému trojbloku z východu - Ukrajina, Bielorusko, Kazachstan. Durbanský žreb spôsobil aj to, že fanúšikovia Dánska a Švédska sa budú môcť opäť tešiť na dva derby týchto severských rivalov. Z uplynulej kvalifikácie ME 2008 vyšli lepšie - s postupovou pointou Švédi, takže teraz majú šancu na revanš Dáni. V 1. skupine však budú mať aj ďalšiu vysokú prekážku v podobe favorizovaného Portugalska a k tomu ešte trio Maďarsko, Albánsko a Malta. Jedni z premožiteľov Slovákov z práve skončenej kvalifikácie ME 2008 Nemci budú spolu s Rusmi favoritmi na postup v 4. skupine a okrem iného si zopakujú dvojsúboj s Walesom.

Z Európy postúpi na prvý africký šampionát v histórii spolu 13 tímov. Automatický postup má zabezpečený deväť víťazov skupín. Osem najlepších mužstiev z druhých miest si zahrá v baráži o štyri ďalšie miestenky.

Žreb európskej kvalifikácie o postup na MS 2010 vo futbale:

n 1. skupina: Malta, Albánsko, Maďarsko, Dánsko, Švédsko, Portugalsko

n 2. skupina: Luxembursko, Lotyšsko, Moldavsko, Švajčiarsko, Izrael, Grécko

n 3. skupina: San Maríno, Slovinsko, SLOVENSKO, Severné Írsko, Poľsko, Česko

n 4. skupina: Lichtenštajnsko, Azerbajdžan, Wales, Fínsko, Rusko, Nemecko

n 5. skupina: Estónsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Belgicko, Turecko, Španielsko

n 6. skupina: Andorra, Kazachstan, Bielorusko, Ukrajina, Anglicko, Chorvátsko

n 7. skupina: Faerské ostrovy, Rakúsko, Litva, Srbsko, Rumunsko, Francúzsko

n 8. skupina: Čierna Hora, Gruzínsko, Cyprus, Írsko, Bulharsko, Taliansko

n 9. skupina: Island, Macedónsko, Nórsko, Škótsko, Holandsko

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.