Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slováci v Izmire chcú postúpiť aspoň zo základnej skupiny

Blokár. Tomáš Kmeť sa predstaví na ME po tretí raz. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 2. sep 2009 o 22:00

Vylepšia slovenskí volejbaloví reprezentanti svoje doterajšie maximum na európskom šampionáte z roku 1997? Pri svojej premiére vtedy obsadili ôsme miesto. Teraz čaká náš tím piaty štart na vrcholnom európskom fóre. Na XXVI. šampionáte starého kontinentu v

tureckých mestách Istanbul a Izmir sa Zaniniho zverenci predstavia v základnej C-skupine, kde ich súpermi budú postupne Slovinsko (piatok 4. septembra o 19.00 SELČ), Grécko (sobota 5. septembra o 16.30) a úradujúci majstri Európy Španieli (nedeľa 6. septembra o 19.00 h).


KOŠICE. V tureckom Izmire sú slovenskí volejbaloví reprezentanti od utorka. Naše mužstvo sa do akcie dostane po prvý raz zajtra. Narazí na Slovinsko. Tohto súpera Slováci zdolali pred pár dňami v Poľsku v inak neúspešnej kvalifikácii o postup na budúcoročné MS v Taliansku.

Favoritom v C – skupine Španieli

V C – skupine sú jasným favoritom Španieli. No Zaniniho zverenci by mohli reálne pomýšľať na postup. Prvé tri tímy v konečnej tabuľke postúpia do druhej fázy šampionátu, kde budú hrať s postupujúcimi z A-skupiny, v ktorej sú domáce Turecko, Nemecko, Francúzsko a Poľsko. Dve najlepšie družstvá z tejto fázy postúpia do semifinále.


Nomináciu do Turecka oznámil Talian Emanuele Zanini v pondelok. Premiéru na ME zažije pätica hráčov z vyvoleného tucta. Atmosféru európskeho seniorského šampionátu doposiaľ neokúsili Zaťko, Kohút, Piovarči, Kubš ani Bencz.

Dokázať, že sa zlepšili

Finále Európskej ligy aj kvalifikáciu o postup na svetový šampionát v Taliansku Slováci nezvládli. Pred tímom je v krátkom časovom slede tretí vrchol. A blokár Tomáš Kmeť verí, že ten už vyjde podľa predstáv. "Pred dvoma rokmi sme na majstrovstvách Európy vyhrali len jeden zápas. Ale to už prešiel nejaký čas a my chceme ukázať, že sme urobili krok vpred. Verím, že aspoň tretí vrchol sezóny zvládneme k spokojnosti. Verím, že aspoň dve stretnutia v prvej fáze vyhráme a zo skupiny pôjdeme ďalej. To by bolo super. Čo by bolo ďalej, to sa uvidí, ale ten postup nás láka," povedal popradský odchovanec, ktorý sa predstaví na svojich tretích ME.

Slovákov v základnej C-skupine v Izmire čaká Slovinsko (piatok 4. septembra o 19.00 h SELČ), Grécko (sobota 5. septembra o 16.30) a Španielsko (nedeľa 6. septembra o 19.00). Do ďalšej fázy šampionátu postúpia z každej zo štyroch skupín prvé tri družstvá.


Nominácia Slovenska:
  • Nahrávači: Michal Masný (Kedzierdzyn/Poľ.), Juraj Zaťko (Ostrava/ČR)
  • Blokári: Emanuel Kohút (Treviso/Tal.), Tomáš Kmeť (Castellana Grotte/Tal.), Jozef Piovarči (Isernia/Tal.)
  • Smečiari: Lukáš Diviš st. (Fenerbahce/Tur.), František Ogurčák (Perugia/Tal.), Martin Sopko st. (Bydgoszcz/Poľ.), Matej Kubš (VKP Bratislava)
  • Univerzáli: Martin Nemec (Perugia/Tal.), Milan Bencz (Aich Dob/Rak.)
  • Libero: Martin Pipa (Aich Dob/Rak.)
Tomáš TóthAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.