Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slováci v hokejovom pekle, Česi v nebi

Sportnet|Publikované 28. jan 2002 o 08:49

Aj v ďalekom Nagane ukončil predseda Medzinárodného olympijského výboru Juan Antonio Samaranch záverečný ceremoniál tradičnou zdvorilostnou formulkou, že Japonci pripravili najlepšie organizované hry v histórii. Lenže srdečná atmosféra a bezproblémový ...

Aj v ďalekom Nagane ukončil predseda Medzinárodného olympijského výboru Juan Antonio Samaranch záverečný ceremoniál tradičnou zdvorilostnou formulkou, že Japonci pripravili najlepšie organizované hry v histórii. Lenže srdečná atmosféra a bezproblémový priebeh Lillehammeru 1994 bol v čerstvej pamäti.

Slovenský športový fanúšik si Nagano pamätá ako genocídu spáchanú na svojej hokejovej láske. Vo valentínskom čase mu zverenci trénera Jána Šterbáka pripravili ťažkú frustráciu v podobe nepostupu do hlavného olympijského turnaja. Svet obleteli obrázky nechápajúceho Žiga Pálffyho a ďalších hviezd NHL, ktoré prileteli do Nagana, ale nezahrali si ani v jednom zápase. Federálne založení si prišli na svoje pri víťaznom ťažení Čechov.

Reputáciu slovenskej výpravy zdatne zachraňovali biatlonistky. Slovenská štafeta bola dokonca v polovici pretekov na zlatej pozícii, no napokon jej ostala iba zemiaková medaila.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.