Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slováci v Bydgoszczi vyučovali

Sportnet|Publikované 2. nov 2007 o 23:00

BYDGOSZCZ. Reprezentanti SR dominovali na 2. ročníku Poľského pohára v Memoriáli F. Harczenka v zápasení voľným štýlom v Bydgoszczi, keď s náskokom

siedmich bodov zvíťazili v hodnotení 35 družstiev, pričom Róbert Ollé (Dunajplavba Bratislava) a Marián Hutňan (Lokomotíva Košice) vyhrali svoje hmotnostné kategórie do 63, resp. do 100 kg. Menej sa už darilo mladým borcom z Lokomotívy Košice, ktorí však išli na turnaj najmä zbierať skúsenosti. Na memoriáli sa predstavilo 110 mladých voľnoštýliarov z Ruska, Litvy, Lotyšska, Nemecka, Slovenska a z poľských klubov. "Turnaj bol kvalitný, aj keď som očakával viac zahraničných účastníkov. Pre našich mladých zápasníkov to bola veľmi cenná skúsenosť. Pretekári z Lokomotívy Košice doslovne zbierali skúsenosti, na druhej strane však reprezentanti SR - Ollé, Hutňan a Jaloviar - dominovali," povedal asistent reprezentačného trénera kadetov Miroslav Jedlička.

Ollé na ceste za prvenstvom zdolal štyroch Poliakov, Króla v semifinále a Spetanyho vo finále dokonca na technickú prevahu. Hutňanovi kládol odpor len reprezentačný kolega Jaloviar v semifinále, no podľahol mu v troch periódach 0:1, 1:0 a 1:0. Ďalších dvoch Poliakov poslal mladý Košičan zo žinenky po výhrach na lopatky a na technickú prevahu. Zo Slovákov sa na stupne pre troch najlepších presadili ešte Sninčan Norbert Dzemjan (2. miesto v kat. do 42 kg), Košičania Matej Deák (3. m. do 69 kg) a Martin Sciranka (3. m. do 76 kg) a Bratislavčan Jaloviar (3. m. do 100 kg). Tretí skončil aj Košičan Dávid Berdis (do 42 kg), avšak len vďaka technickým bodom po dvoch prehrách.

Umiestnenie ďalších Slovákov: Do 50 kg: 7. R. Vrábel, 8. P. Pástor (obaja Košice), 10. M. Štofira (Snina). Do 54 kg: 11. J. Sciranka. Do 69 kg: 9. M. Bodnár, 13. M. Jún (všetci Košice).

Družstvá: 1. Slovensko 35 b., 2. Krasnik 22, 3. Rusko 20.

(mh)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.