Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Slováci už v Macedónsku, do pondelka bez Kleca

SITA|Publikované 1. apr 2007 o 16:04

SKOPJE 1. apríla (SITA) - Slovenský daviscupový tím pod vedením šéfa výpravy, generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku, sa v nedeľu popoludní bez komplikácií letecky presunul zo ...

SKOPJE 1. apríla (SITA) - Slovenský daviscupový tím pod vedením šéfa výpravy, generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku, sa v nedeľu popoludní bez komplikácií letecky presunul zo Schwechatu pri Viedni do Skopje. V macedónskej metropole 6. - 8. apríla na antuke vonku odohrá zápas s domácim výberom v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny ročníka 2007 najprestížnejšej súťaže reprezentačných družstiev. "Zatiaľ sme bez Iva Kleca, ktorému sa nepodarilo zohnať rýchlejšie spojenie z Maroka na Slovensko a pricestuje za nami rovnakou linkou v pondelok. Teoreticky mohol zamieriť do Skopje priamo zo severu Afriky, ale hlásil nám, že lety sú plné a chcel si po marockej challengerovej sérii zariadiť nejaké záležitosti," povedal pre agentúru SITA tréner tímu Milan Martinec. O závere bratislavskej časti prípravy prezradil: "Dominik, ktorý si zvyká na antuku po príchode z amerických tvrdých povrchov, v sobotu odtrénoval až štyri hodiny - dve s Mišom Mertiňákom a dve s Paľom Červenákom."

Ako je známe už od piatka, Červenák v nominácii nahradil Lukáša Lacka, ktorý má chronické problémy s pravým členkom. Červenák i Klec by v prípade zapojenia sa do duelu v areáli TK Jug v mestskom parku absolvovali debut v bojoch o "šalátovú misu". Obaja síce boli povolaní už v septembri na bratislavský zápas o účasť vo svetovej skupine s Belgickom, ale Kleca so zázemím v Nemecku napokon stopla administratívne nedoriešená štátna príslušnosť a Červenák ako rebríčková štvorka družstva nedostal príležitosť.

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř pred odletom odmietol prehnaný optimizmus: "Tie nedávne výsledky Predraga Rusevského i septembrové zdolanie Fínska s Jarkkom Nieminenom hovoria o tom, že to určite nie sú slabí hráči a rebríček asi neodráža presne ich výkonnosť. On i Lazar Magdincev hrávajú na menších turnajoch, ale Rusevski v marci vyhral dva v Ghane, takže v tomto smere sa trošičku obávam. Snažili sme sa získať o nich aspoň aké-také informácie od Slovákov, ktorí sa pohybujú na úrovni Futures, ale múdrejší budeme až v dejisku. Potrebujeme si ich ´obkukať´. Domáce prostredie im takisto môže pomôcť. Ešte nevieme, v akom stave bude kurt, takže aj to je neznáma. Vari ho nenájdeme veľmi mäkký a s nevyspytateľnými odskokmi. Navyše, môže do toho prísť chladné počasie, nejaké dažde, prestoje a ťažké loptičky. Očakávam teda náročný zápas." Slovensko v prípade úspechu bude v septembri hrať baráž o prienik do elitnej šestnástky Davisovho pohára 2008.

Súvisiace články