Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slováci už s Melušom, Antlom i D. Valom, ale bez Pekára

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Slovenskí hádzanári sa včera na pravé poludnie zišli v Nimnici na štvordňovom sústredení pred I. fázou kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy

2004, v ktorej úvodný duel 1. skupiny proti Taliansku odohrajú 2. januára o 18.00 h v Považskej Bystrici. Zverenci trénera Štefana Katušáka absolvovali generálku minulý týždeň na Vianočnom pohári v poľskom meste Kielce, kde však v konkurencii Maďarska, Česka a domácej reprezentácie obsadili posledné 4. miesto.

"V Poľsku sme hrali v značne oslabenom zložení. Verím, že súčasný káder zostane už do kvalifikácie kompletný. V Považskej Bystrici sa budeme pripravovať až do pondelka 30. decembra. Okrem dvojfázových tréningov, v ktorých sa zameriame na súhru a zdokonalenie herných činností a kombinácie, máme v pláne zohrať aj prípravné stretnutie s Považskou Bystricou. Pred zápasom s Talianskom sa zídeme v stredu 1. januára," informoval asistent trénera Vincent Lafko. V porovnaní s vystúpením na Vianočnom pohári prišlo v nominácii k viacerým zmenám. "Do tímu pribudli brankár Meluš, krídelníci Antl a Kozák, po zdravotných problémoch a zranení sa vracajú spojky Kukučka (podozrenie na zápal slepého čreva) a Daniel Valo (výron členka). Naopak, nemôžeme počítať s Prešovčanom Pekárom, ktorý má prst v sadre a gólman Olejár figuruje medzi náhradníkmi," doplnil V. Lafko. Z legionárov môžu kormidelníci SR využiť aj služby Martina Vala z nemeckého SG Willstätt/Schutterwald, ktorý sa však pre povinnosti v bundeslige pridá k mužstvu až 1. januára. Brankár druholigového SG Kronau (Nem.) Maroš Kolpaksa ospravedlnil.

Nominácia hádzanárov Slovenska na záverečné sústredenie pred I. fázou kvalifikácie ME 2004 - brankári: Richard Štochl (Dunaferr/Maď.), Miloš Putera (ŠKP Bratislava), Michal Meluš (Nové Zámky), krídla: Anton Servátka (Sečovce), Tomáš Stráňovský (Nové Zámky), František Zaťko (Prešov), Milan Kozák (ŠKP), Radovan Antl (Arako Kjušu/Jap.), pivoti: Peter Hlavtúr (ŠKP), Tomáš Mažár (Prešov), Radovan Suchý (ŠKP), spojky: Ján Kolesár (1. MHK Košice), Marián Tallo, Peter Kukučka, Pavol Polakovič (všetci P. Bystrica), František Šulc ml. (Trnava), Daniel Valo (Frýdek-Místek/ČR)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.