Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slováci už majú štyri zlaté medaily z Catanii

SITA|9. dec 2003 o 09:37

CATANIA 9. decembra (SITA) - Slovenskí športovci získali v pondelkových súťažiach na tretích Svetových armádnych športových hrách v Catanii na Sicílii ďalšie tri medaily. O zlato sa pričinili kladivár Miloslav Konopka a plavec Ľuboš Križko v pretekoch na

50 m znak, bronz pridal džudista Marek Matuszek v hmotnosti do 66 kg. Slovenská výprava má zatiaľ na konte šesť medailí - štyri zlaté (atléti Haborák a Konopka, plavec Križko, cyklista Jurčo), jednu striebornú (plavkyňa Langeová) a jednu bronzovú (džudista Matuszek).

Kladivár Miloslav Konopka z Dukly Banská Bystrica napodobnil v pondelok svojho švagra Milana Haboráka a zvíťazil vo svojej disciplíne solídnym výkonom 75,59 m. Deviaty z tohtoročných MS v Paríži zdolal okrem iných strieborného z ME 2002 Vladislava Piskunova z Ukrajiny a šiesteho zo svetového šampionátu Rusa Ilju Konovalova. "Súťaž kladivárov mala meškanie pre dážď, ale inak som spokojný. Víťazstvo považujem za veľký úspech, veď okrem medailistov bol v poli zdolaných súperov aj ôsmy z Paríža Grék Papadimitriou. Počas slovenskej hymny som mal krásny pocit. Lepšiu motiváciu do olympijskej prípravy som ani nemohol dostať," povedal Miloslav Konopka. V dažďom poznačenej súťaži oštepárov skončil slovenský reprezentant Marián Bokor (Dukla Banská Bystrica) na piatom mieste len priemerným výkonom 71,22 m. Víťazstvo si odniesol finalista MS Rus Alexander Ivanov s 78,13 m.

Dvadsaťštyriročný plavec Ľuboš Križko zvíťazil na 50 m znak časom 26,27 sekundy, druhý slovenský zástupca vo finále znakárskej päťdesiatky Miroslav Machovič skončil piaty za 27,16.

O bronz v súťaži džudistov sa v kategórii do 66 kg postaral skúsený 31-ročný Marek Matuszek, jeho klubový kolega z banskobystrickej Dukly Ján Gregor si v kategórii do 90 kg vybojoval piatu priečku.

V pretekoch s hromadným štartom obsadil cyklista Maroš Kováč (AŠK Dukla Trenčín) 18. miesto. Víťaz časovky Matej Jurčo skončil o sedem priečok nižšie. Celkovo sa na štart pretekov postavilo 102 pretekárov z 19 krajín. Víťazom pretekov cyklistov s hromadným štartom sa stal Čech Jan Kunta. "Chlpaci neustále hýrili aktivitou, záver však pokazili," povedal tréner vojakov z Trenčína Vendelín Kvetan.