Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Slováci trénovali na rozžeravených dvorcoch a rozdávali podpisy

TASR|13. aug 2004 o 17:56

Atény 13. augusta (TASR) - Kurt číslo desať sa aj v piatok len pár hodín pred slávnostným otvorením Hier XXVIII. olympiády stal miestom zrazu dvojice ...

Atény 13. augusta (TASR) - Kurt číslo desať sa aj v piatok len pár hodín pred slávnostným otvorením Hier XXVIII. olympiády stal miestom zrazu dvojice slovenských tenistov pripravujúcich sa na turnaj pod piatimi kruhmi, ktorý začne už v nedeľu.

Dominik Hrbatý i Karol Kučera strávili skoro deväťdesiat minút na prudkom slnku v Maroussi, kde leží olympijský športový komplex, na rozdiel od predošlých dní však v piatok páľavu nezmierňoval príjemný vánok od pobrežia. Dvojicu pod dozorom Miloslava Mečířa na chvíľu vyrušili dve miestne tenisové priaznivkyne, ktoré sa dožadovali suveníru a neobišli naprázdno, lebo Slováci im ochotne podpísali loptičky.

Rovnako ako muži sa mená svojich súperiek v 1. kole dvojhry i štvorhry dozvedeli vo štvrtok i slovenské reprezentantky. Daniela Hantuchová, ktorá si po dopoludňajšej dávke s krajankou Martinou Suchou dala poobede aj "dupľu" s trénerom Nigelom Searsom, vôbec nečaká, že 1. kolo s Luxemburčankou Claudine Schaulovou bude "rýchlovkou". "Patrí medzi hráčky, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné a určite sa ju nechystám podceniť," vyhlásila Hantuchová. Popradská rodáčka sa aj podelila o pozitívne dojmy z ubytovania v Olympijskej dedine, hoci pôvodne zamýšľala využiť počas hier jeden z aténskych hotelov. "Je to veľmi zaujímavý pocit, byť takto v kontakte s reprezentačnými kolegami z iných športov. Všetkých si veľmi vážim a teším sa zo spoločných chvíľ."

Súvisiace články