Slováci tesne prehrali s talianskym favoritom

Naši reprezentanti sa držali. Favorita sa nezľakli, ale jeho skalp nezískali. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 1. apr 2014 o 22:00

Vodní pólisti Slovenska sa so Svetovou ligou rozlúčili bojovným výkonom pred dobrou kulisou v Košiciach.

Na favorita to nestačilo, ale vzdorovali mu a Talianom podľahli iba tesne 13:14.

KOŠICE. Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané, Slováci zakaždým dokázali odpovedať na gól Talianov a v 7. min., keď Hrošík nádherne vymietol pavučinu v súperovej bránke, prvýkrát viedli 3:2. Práve chvíle na rozhraní prvej a druhej štvrtiny boli z domácej strany najvydarenejšie, keď prišli ďalšie presné a aj pekné kúsky Semana a Tkáča. Vedenie 5:2 proti favoritovi málokto čakal, ale v priebehu dvoch minút bolo po ňom, keď hostia v rýchlom slede vyrovnali na 5:5. Zverencami trénera Kaida to však nezatriaslo, naďalej bojovali, i keď sa im už v druhej štvrtine vyfaulovali Brúder a Bielik. Opäť však zafungovala presilovková spolupráca Kratochvíla so Semanom a naši znova viedli 6:5. Neskôr aj 7:6 a 8:7. Prišli však vylúčenia a v závere tretej osemminútovky naši prvýkrát v zápase prehrávali o dva góly - 9:11. V záverečnej časti Taliani náskok zvýšili na tri góly a zdalo sa, že domáci už nemajú sily kontrovať. Ešte to však zdramatizovali gólmi Semana a Hrošíka, čím znížili na 13:14. Do konca však ostávalo už len 19 sekúnd a tím z Apeninského polostrova si už výhru postrážil. So Svetovou ligou sa tak Slovensko rozlúčilo tesnou prehrou s favoritom, keďže šancu na postup z našej skupiny do Superfinále súťaže v Dubaji stratilo už skôr.

Róbert Kaid, tréner Slovenska: „Kvalita je jasne na strane Talianov, ale chlapcom chcem poďakovať, lebo to bol výkon na hranici možností. Samozrejme, mrzí ma, že sme nevyhrali. Zo začiatku bol meter arbitrov na tímy trochu iný a brániť v úvode v oslabení berie strašne veľa síl. Napriek tomu sme boli stále v hre, zistili sme, že sa s nimi dá hrať vyrovnaná partia. Chcem pochváliť mužstvo, že v hre bola správna agresivita a nasadenie.“

Vodné pólo - svetová liga mužov

C-skupina európskej kvalifikácie:

Slovensko - Taliansko 13:14 (4:2, 3:5, 2:4, 4:3)
Góly: Seman 4, Hrošík 3, Kolárik 2, Brúder, Marek Tkáč, Zaťovič a Mravík po 1 - Giorgetti 5, Aicardi 3, Baraldi a Luongo po 2, Figlioli a Renzuto po 1. Presilovky: 13/8 - 15/11, pok. hody: 0 - 2/0, rozhodovali: Obradovič (Č. Hora) a Jaumadreau (Šp.), 800 divákov.

Slovensko: Kozmér (Hoferica) - Marek Tkáč, Zaťovič, Hrošík, S. Nagy, Seman, Kratochvíl, Brúder, Bielik, Kolárik, M. Molnár, Mravík. Taliansko: Del Lungo (Vespa) - Luongo, Presciutti, Figlioli, Giorgetti, Fondelli, Giacoppo, Nora, Coppoli, Renzuto, Aicardi, Baraldi.