Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slováci sú kompletní, trénoval aj Hrbatý

Sportnet|Publikované 18. sep 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Už aj s jednotkou tímu Dominikom Hrbatým trénovali včera v Sibamac aréne tenisti Slovenska pred nadchádzajúcim barážovým zápasom o svetovú skupinu s Belgickom (22. - 24. 9.). Hrbatý hral ešte v piatok štvrťfinále na turnaji v Pekingu, po ...

BRATISLAVA - Už aj s jednotkou tímu Dominikom Hrbatým trénovali včera v Sibamac aréne tenisti Slovenska pred nadchádzajúcim barážovým zápasom o svetovú skupinu s Belgickom (22. - 24. 9.). Hrbatý hral ešte v piatok štvrťfinále na turnaji v Pekingu, po prehre s Chorvátom Mariom Ančičom hneď cestoval domov.

Nehrajúci kapitán Miloš Mečíř má v tíme päť hráčov. S mužstvom sa pripravuje aj pôvodne nominovaný Ivo Klec, ktorého premiéru v Davisovom pohári však medzinárodná tenisová federácia (ITF) v tomto zápase zamietla. "ITF vyzvala Kleca aj Slovenský tenisový zväz, aby zaslali oficiálnu písomnú žiadosť na daviscupovú komisiu do Londýna. Urobíme tak hneď v pondelok, ale Ivo bude môcť za náš tím nastúpiť zrejme až na budúci rok," povedal medzinárodný sekretár STZ Ľubomír Páleník. O zaradení Hrbatého do obidvoch dvojhier niet pochybností, Miloš Mečíř bude zvažovať, či Dominik nastúpi aj vo štvorhre s Michalom Mertiňákom. Dvojku tímu určí kapitán po týždňovej príprave. Žrebuje sa vo štvrtok, prvé single sa hrajú v piatok od 15.00 h.

Belgičania pricestovali do Bratislavy včera popoludní bez svojho najlepšieho hráča Oliviera Rochusa, ktorý hral vo finále challengerového turnaja vo francúzskom Orleanse s domácim tenistom Michaelom Llodrom. Večer mali naplánovaný prvý tréning. (on)

Nominácie na barážový zápas Slovensko Belgicko
  Dominik Hrbatý Olivier Rochus (31.)

(28. v ATP vo dvojhre)

Lukáš Lacko (208.) Kristof Vliegen (35.)

  Michal Mertiňák (306.) Dick Norman (103.)
  Pavol Červenák (332.) Gilles Elseneer (220.)

Súvisiace články