Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Slováci so šancou na Calder Cup

Sportnet|13. apr 2004 o 00:00

Súboje play-off sa v stredu 15. apríla začnú aj v nižšej zámorskej súťaži AHL. Dvadsať tímov sa popasuje o Calder Cup. Trofej, ktorú AHL venoval niekdajší generálny guvernér NHL Frank Calder. Pohár sa v AHL udeľuje od sezóny 1936/37. Odvtedy ho získali .

Súboje play-off sa v stredu 15. apríla začnú aj v nižšej zámorskej súťaži AHL. Dvadsať tímov sa popasuje o Calder Cup. Trofej, ktorú AHL venoval niekdajší generálny guvernér NHL Frank Calder. Pohár sa v AHL udeľuje od sezóny 1936/37. Odvtedy ho získali i také osobnosti ako Terry Sawchuk, Larry Robinson, Johnny Bower, či Patrick Roy. Minulý rok bol vo víťaznom tíme Houston Aeros Slovák Rastislav Pavlikovský.

Tento rok v play-off AHL môže nastúpiť vyše 15 slovenských hokejistov - Jozef Balej (Hartford), Peter Sejna (Worchester), Milan Jurčina a Peter Hamerlík (Providence), Tomáš Surový (Wilkes-Barre), Peter Smrek (Binghamton), Marcel Hossa a René Vydarený (Hamilton), Milan Bartovič (Rochester), Miroslav Zálešák (Cleveland), Tomáš Kopecký (Grand Rapids). V Portlande majú k dispozícii dokonca kvarteto Slovákov - Ivan Čiernik, Andrej Podkonický, Roman Tvrdoň a reprezentačný rankár Rastislav Staňa.

Ani po vypadnutí v play-off AHL sa niektorým hráčom sezóna nekončí, pretože sa musia hlásiť v mužstvách NHL, ktoré ešte bojujú o Stanley Cup. Ako napríklad Jiří Bicek z Albany sa tento týždeň pripojí k tímu New Jersey, brankár Peter Budaj z Hershey zrejme zamieri do Colorada. (sb)

Súvisiace články