Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slováci skórovali v oslabení

Sportnet|8. mar 2004 o 00:00

NEW YORK - V sobotňajších zápasoch NHL sa slovenským hokejistom darilo. Dvoma gólmi a jednou prihrávkou prispel k výhre Canadiens 4:2 Richard Zedník. Prvý svoj sobotňajší gól strelil Zedník v 56. minúte - nakorčuľoval si s pukom spoza bránky a na dvakrát


Slovenský útočník Michal Handzuš z Philadelphie strieľa na brankára Ottawy Patricka Lalima v zápase Philadelphia - Ottawa 5:3. FOTO - ČTK/APNEW YORK - V sobotňajších zápasoch NHL sa slovenským hokejistom darilo. Dvoma gólmi a jednou prihrávkou prispel k výhre Canadiens 4:2 Richard Zedník. Prvý svoj sobotňajší gól strelil Zedník v 56. minúte - nakorčuľoval si s pukom spoza bránky a na dvakrát ho pretlačil za chrbát brankára Hueta. "Urobil to výborne. Je veľmi silný a dokáže sa presadiť v súboji jedného proti jednému. Tlačil sa pred bránku, kým neskóroval," povedal o Zedníkovi Perreault. Druhýkrát sa presadil dve sekundy pred koncom, keď do prázdnej bránky spečatil výhru Montrealu.

Šatan čaká telefonát

Ďalším úspešným Slovákom bol v sobotu Miroslav Šatan, ktorý k triumfu Buffala v Toronte 5:1 prispel gólom a dvoma asistenciami. Šatan strelil v záverečnej tretine v oslabení gól, a po ňom vybral ruku z rukavice a predstieral telefonický rozhovor. Najlepšie platený hráč Sabres očakáva, že ho niektorý tím vytrejduje a z Buffala odíde. Uzávierka trejdov v NHL je v utorok 9. marca. "Chcel som tým povedať, že očakávam telefonát. Stále, keď v týchto dňoch počujem zvoniť telefón, mám ten pocit. Je to podvedomé," povedal Šatan.

O víťazstvo Ottawy nad Nashville (4:2) sa postarali Peter Bondra a Marián Hossa. Bondra prihrával na druhý gól domácich a tretí - víťazný - sám strelil. "Aj napriek tomu, že dali dva góly a vyrovnali, sme splnili náš plán a mali sme dobrý finiš. Mali by sme si z toho odniesť niečo pozitívne," povedal Bondra. V závere sa presadil aj Marián Hossa. Do prázdnej bránky strelil svoj 30. gól v sezóne.

Pavol Demitra strelil prvý gól St. Louis na ľade NY Islanders a pomohol tak k prvému víťazstvu bluesmanov v ostatných ôsmich dueloch (4:2). Bolo to aj prvé víťazstvo v NHL pre ich nového trénera Mike Kitchena. (sita)

Súvisiace články