Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Slováci si už v Bazileji aj zatrénovali, Valo doplatil na palubovku

TASR|Publikované 25. jan 2006 o 20:07

Bazilej 25. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári, ktorých vo štvrtok čaká historická premiéra na majstrovstvách Európy vo Švajčiarsku, sa po prílete do ...

Bazilej 25. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári, ktorých vo štvrtok čaká historická premiéra na majstrovstvách Európy vo Švajčiarsku, sa po prílete do dejiska B-skupiny už ubytovali v bazilejskom hoteli SAS Radisson a hneď na to odcestovali na prvý tréning do St. Jakobshalle, kde vo štvrtok o 18.00 odohrajú prvý zápas proti Francúzsku.

Zverencov trénera Petra Hatalčíka na tréningu trochu prekvapila palubovka a podvrtnutím členka na ňu doplatil aj kanonier národného tímu Daniel Valo, ktorý ani nedokončil tréning. "My sme asi na inej planéte, lebo naše haly sú špinavé a šmýka sa tam. No tento povrch lepí a pri doskoku palubovka nohu nepustí ani milimeter. Doplatil na to Dano, ktorý si podvrtol členok, no verím, že to nebude nič vážne," skonštatoval po trištvrtehodinke tréner Hatalčík, ktorý má zatiaľ trochu rozpačité pocity z organizátorov. "Sami nám nevedeli dať presný čas, že kedy sa nám začína tréning."

Jeho hráči si v multifunkčnej hale mali možnosť vyskúšať aj tvrdosť strely, rekordné číslo 116 km/hod zaznamenal autor, ktorý sa však nepriznal. "Ja som si spravil osobák 109," pochválil sa krídelník Tomáš Straňovský."

Program štvrtkového predpoludnia vyplní buď druhý tréning, alebo podobný program, ako Hatalčík svojej družine pripravil pred rozhodujúcim zápasom play off s Rakúskom. "Neďaleko odtiaľto je zoologická záhrada a ak nám zajtra neumožnia trénovať v tejto hale, kde sa bude hrať, nevidím zmysel, aby sme išli trénovať inde. Radšej si zopakujeme niečo podobné ako vlani v Košiciach, aspoň sa chlapci trochu uvoľnia," dodal Hatalčík.

Súvisiace články