Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Slováci sa vyhli Nemcom

Sportnet|8. dec 2003 o 00:00

FRANKFURT - Vo Frankfurte nad Mohanom vyžrebovali spolu s kvalifikáciou MS 2006 aj ME 2006 vo futbale hráčov do 21 rokov. Mladí slovenskí futbalisti budú mať v 3. skupine za súperov tie isté tímy ako ich seniorskí kolegovia s výnimkou Lichtenštajnska, ..

FRANKFURT - Vo Frankfurte nad Mohanom vyžrebovali spolu s kvalifikáciou MS 2006 aj ME 2006 vo futbale hráčov do 21 rokov. Mladí slovenskí futbalisti budú mať v 3. skupine za súperov tie isté tímy ako ich seniorskí kolegovia s výnimkou Lichtenštajnska, ktoré družstvo do 21 rokov do kvalifikácie neprihlásilo. Presne to isté sa slovenským futbalistom stalo aj v nedávno skončenej kvalifikácii ME 2004, keď im namiesto Lichtenštajncov do skupiny prižrebovali silný tím Portugalska.

Hrozba, že Slovensko sa okrem kvinteta Portugalsko, Rusko, Lotyšsko, Estónsko a Luxembursko stretne ešte aj s Nemeckom, ktoré malo v seniorskej kategórii ako organizátor MS 2006 účasť istú, sa nenaplnila. Podľa nemeckých zdrojov boli ich futbalisti totiž pri žrebovaní do 6. skupiny k Anglicku, Poľsku, Rakúsku, Walesu a Azerbajdžanu. V tejto skupine nebudú hrať Severní Íri, ktorí rovnako ako Lichtenštajnsko svoje mužstvo do kvalifikácie ME 2006 hráčov do 21 rokov nepostavia. (sita)

3. SKUPINA

Portugalsko

Rusko

Slovensko

Lotyšsko

Estónsko

Luxembursko

Súvisiace články