Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Slováci sa radšej nevzďaľujú z dediny, po Aténach cestujú 120 km/h

TASR|3. aug 2004 o 12:57

Atény 3. augusta (TASR) - Najmä prípravné práce pred príchodom ďalších športovcov zamestnávajú členov slovenskej výpravy v dejisku Hier XXVIII. olympiády.

S výnimkou rýchlostných kanoistov budú všetci ostatní členovia slovenskej výpravy bývať v olympijskej dedine. "V podstate ešte stále nás zamestnáva rozdeľovanie oblečenia, osobnej výbavy i rôznych darčekových predmetov do jednotlivých izieb," informoval zástupca vedúceho výpravy Peter Brüll, ktorý v Aténach pôsobí ako prvý Slovák už druhý týždeň. "Najväčším problémom je momentálne zabezpečenia telekomunikačného spojenia a hlavne internet, s ktorým majú problémy viaceré výpravy. Už v najbližšom čase by to mali organizátori vyriešiť, ale preto sa radšej vôbec nevzďaľujeme z nášho sektoru, lebo potom by sa mohlo opäť všetko predĺžiť. Zatiaľ sme boli iba v jachtárskom stredisku Agios Kosmas na tréningu Martina Lapoša."

Doprava po zavedení výhradných pruhov pre olympijské vozidlá by mala byť až prekvapujúco pohodlná. "Cesta do Lapošovho pôsobiska nám trvala veľmi krátko, hoci z dediny je to až 35 km. V našom pruhu sme si to mohli šinúť až 120 km za hodinu," prezradil Brüll.

Novým slovenským prírastkom pod Akropolou k zatiaľ jedinému športovcovi Lapošovi budú už vo štvrtok vodní slalomári.

Súvisiace články