Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slováci sa chystajú na Dunajský pohár, šancu dostávajú viacerí

Strieľal góly. Šancu v reprezentácii dostáva aj Grutka, v Slovinsku bol (spoločne s Janíčkom) najlepším strelcom mužstva. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 24. aug 2009 o 22:00

Vodnopólová reprezentácia Slovenska má za sebou prvé dva z troch prípravných turnajov naplánovaných na august. Nový tréner Roman Poláčik skúša viacerých adeptov, aj z radov mladších hráčov. Možnosť vidieť v akcii náš národný tím budú mať aj priaznivci na

východe Slovenska, od piatka do nedele bude Trebišov dejiskom Dunajského pohára.

KOŠICE. Po tunaji v Turecku, kde skončili Slováci druhí, hrali cez víkend v Slovinsku. Po výhre nad Veľkou Britániou 10:8, prehre rovnakým pomerom z domácimi a remíze 6:6 s Tureckom, obsadili naši konečnú tretiu priečku.

Tréner najmä skúša

"Z umiestnenia si nerobím nič, niekoľkých hráčov som oproti Turecku vymenil, lebo som chcel vyskúšať ďalších. O to mi najmä ide. Môžem zisťovať, ako reagujú aj po psychickej stránke na vývoj zápasov, napríklad keď sa prehráva. Je to také oťukávanie," vraví reprezentačný tréner Roman Poláčik, ktorý sa funkcie ujal len tohto leta. Je zrejme dobré, že turnajové testy má k dispozícii už teraz, aby si prehľad mohol utvoriť s dostatočným predstihom. Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy bude až na budúci rok v apríli. "Samozrejme, je to plus. Tieto turnaje boli dohodnuté už pred mojím nástupom do funkcie, ja som ich vlastne zdedil. Možno by som niečo urobil inak, ale v princípe nám slúžia na to, aby sme videli, kde sme. A najmä, ako sú na tom mladí hráči."

V Trebišove bez Semana

Prioritou R. Poláčika je totiž postupné zabudovávanie novej krvi do mužstva, aby v budúcnosti nedošlo ku generačnej diere, ktorú nebude kým zaplátať. "Aj teraz na Dunajský pohár beriem ďalších. Seman sa už totiž vracia do Dubrovníka, Janíček odchádza do Španielska a Zaťoviča vyradila operácia menisku. Šancu teda dostanú brankár Krempaský a v poli Vidumanský. Siahol by som aj po ešte mladších, ale juniori sú momentálne na majstrovstvách sveta." Na rozdiel od turnaja v Slovinsku však kormidelník v Trebišove už opäť bude môcť rátať i s Hrošíkom.

Doma chcú vyhrať

O výsledky v tejto fáze prípravy až tak nejde, ale na Dunajskom pohári predsa len Slováci budú chcieť uspieť, keďže sa predstavia pred domácim publikom. V piatok večer nastúpia proti Turecku, v sobotu proti Slovinsku a v nedeľu predpoludním proti Francúzsku. "Ja chcem vyhrávať stále, taká je moja mentalita. Naučili ma to v cudzine. Nehovorím preto, že výsledky ma úplne nezaujímajú. Všetci traja naši súperi sú v záverečnej príprave na majstrovstvá Európy B-kategórie, ktoré sa im začínajú už 5. septembra. Sú teda na vrchole, kým my sme v súčasnosti na 40-50 percentách prípravy. Vyhrať sa však budeme snažiť, to je jasné," sľubuje Poláčik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.