Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Slováci remizovali s Litvou 25:25

TASR|15. jan 2003 o 21:16

Prešov 15. januára (TASR) - Po nervy drásajúcom priebehu a dramatickom závere remizovali v Prešove hádzanári Slovenska vo svojom piatom vystúpení v ...

Prešov 15. januára (TASR) - Po nervy drásajúcom priebehu a dramatickom závere remizovali v Prešove hádzanári Slovenska vo svojom piatom vystúpení v prvej skupine 1. fázy kvalifikácie ME 2004 s celkom Litvy 25:25 (12:11). Znamená to, že šanca Slovákov na postup ešte stále existuje.

SR - Litva 25:25 (12:11)

Zostava SR a góly: Meluš, Štochl - Polakovič 5, Šulc 5/5, Kolesár 4, M. Valo 3, Hlavtúr 2, T. Stráňovský 2, D. Valo, Antl, Pekár, Suchý po 1, Servátka, T. Mažár - najviac gólov Litvy: Marcinkevičius 5, Rasikevičius 4/1, Stelmokas 3, Klimčiauskas 3, vylúčení 1:7, ČK: 54. Stelmokas (Litva), pokutové hody 6/5 - 1/1, pred 1200 divákmi rozhodovali Rumuni Bejinariu a Pripas.

Počas predzápasového tréningu oboch mužstiev vyhlásili najlepších hádzanárov Slovenska, hneď v prvej minúte sa Litva ujala vedenia a líder tabuľky odhalil svoju taktiku. Držal loptu dovtedy, kým mu to rozhodcovia povolili a strieľal iba na istotu. V skvelom diváckom zápase sa však nevzdávali ani hráči Slovenska, najmä keď sa mohli spoľahnúť na svojho najlepšieho hráča brankára Meluša. Ten vysoko predčil svoje proťajšky. Ani jeho výborné zásahy však nezabránili, aby súper v 18. minúte viedol 7:4. Príkladnou bojovnosťou Slováci však dokázali otočiť skóre vo svoj prospech, hoci už od 15. min sa museli zaobísť bez zraneného najlepšieho hádzanára minulého roku na Slovensku Daniela Vala. Neskôr ho "napodobnili" zraneniami aj M. Valo a Kolesár. Po zmene strán Slováci viedli niekoľkokrát rozdielom troch gólov, ale v snahe ešte zvýšiť skóre urobili mnoho technických chýb a skúsený súper to využil. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom Strazdas dostal Litvu do vedenia 25:24, ale 4 sekundy pred koncom Hlavtúr zachránil Slovensku aspoň remízu.

Štefan Katušák, tréner SR: "Ťažko sa mi hovorí, určite sme podali najlepší výkon v kvalifikácii. Stratili sme však bod a našu šancu na postup do baráže už nemáme iba celkom vo svojich rukách. Víťazstvo, hoci aj o gól by sme si zaslúžili, ale prílišným chcením zvýšiť skóre sme hrubými chybami dali šancu súperovi a nakoniec bolo šťastie, že Hlavtúr aspoň vyrovnal. Odveta bude o to ťažšia, že sa zranili M. Valo, D. Valo a Kolesár, posledné slovo síce bude mať lekár, ale zrejme budeme musieť povolať náhradníkov, najpravdepodobnejšie z Košíc."

Albertas Mazeliauskas, Litva: "Nie som spokojný, nehrali sme dobre kolektívne, ale veľmi nervózne, čo možno vyplývalo aj z toho, že zo základnej zostavy nám chýbali traja hráči. Verím, že v odvete to bude úplne inak."

Súvisiace články