Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Slováci proti Nemcom so silnou NHL-légiou - zostava

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 07:04

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Prvým súperom slovenských hokejistov v prvej fáze turnaja na ZOH bude v nedeľu od polnoci v hale E-center Nemecko ...

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Prvým súperom slovenských hokejistov v prvej fáze turnaja na ZOH bude v nedeľu od polnoci v hale E-center Nemecko a tím Jána Filca v ňom nastúpi aj so silnou légiou z NHL.

Nemecký hokej aj pre nežiaduce cudzinecké vplyvy v najvyššej súťaži DEL klesal v posledných rokoch zo svojich pozícií. Na vlaňajších domácich MS sa Nemci zomkli a hnaní verejnosťou i médiami dosiahli cenný úspech postupom do štvrťfinále, napríklad aj na úkor kvalitnejšieho Švajčiarska. Pravda, na novembrovom Nemeckom pohári v Hannoveri už zverenci Hansa Zacha nestačili na Švajčiarov, Kanadu, ani Slovákov, ktorým podľahli aj pár dní predtým v prípravnom kempe v Landshute. Sám kouč vyjadril pesimizmus smerom k olympiáde, navyše v prvom zápase bude môcť počítať z NHL iba s útočníkom Markom Sturmom. Zato slovenský tréner Filc nenechal nič na náhodu a proti Nemcom brojil v plnej paráde: "Rozhodovanie v doplňovaní kádra oporami z profiligy nebolo jednoduché, ale rozhodli sme sa plnú pozornosť venovať prvému zápasu, kľúčovému z hľadiska ďalšieho vývoja turnaja. Po odlete známej šestice sa vyprofilovalo schopné jadro na celú prvú fázu, v ktorom sú okrem brankárskej trojice Rybár-Lašák-Staňa a európskeho základu aj Obšut, Smrek, Bartečko a Ronald Petrovický. K nim pribudnú Handzuš, Šatan a dúfame, že aj Višňovský po dotiahnutí detailov s jeho klubom, ešte dokonca nie je vylúčený ani štart Pálffyho. V rezerve máme v prípade nepredvídaných okolností Suchého a Nagya, z Európy Mila a Kapuša."

Filc prirodzene ešte zostavu neoznámil, ale očakáva sa, že si pri jej tvorbe spomenie na strieborné petrohradské časy superútoku Šatan, Handzuš, Bartečko. Pri optimálnom i realistickom vývoji situácie by zostava proti Nemcom mohla mať túto podobu:

Rybár (Lašák) - Višňovský, Smrek, Lintner, Obšut, Majeský, Richard Pavlikovský - Šatan, Handzuš, Bartečko - Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Ronald Petrovický - Pardavý, Šechný, Török.

Ako prvý z hráčov so skúsenosťami z NHL sa k olympijskej výprave pripojil obranca Jaroslav Obšut. Dvadsaťpäťročný Prešovčan priletel do Salt Lake City vo štvrtok predpoludním miestneho času po dvojhodinovom spánku a šesťhodinovom lete z Hershey, kde si tesne predtým plnil svoje zápasové povinnosti v AHL na farme Colorada Avalanche. Pred svojou reprezentačnou premiérou povedal: "Na farme sa naše mužstvo trápi, nedarí sa nám. O to radšej som, že ma uvoľnili na celú prvú fázu a bude pre mňa veľkou cťou reprezentovať moju vlasť na najvrcholnejšom podujatí. Colorado nie je tak ďaleko a dúfam, že kompetentným ukážem, že nepatrím na farmu."

/vyslaný redaktor TASR/ pe

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.