Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slováci privítajú Ukrajincov možno v Žiline

Trnavskú City Arenu by mali otvoriť až koncom augusta. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 11. apr 2015 o 10:21

"Budem rád, ak v Trnave bude môcť reprezentácia hrať čo najskôr. Ale nakoľko najneskôr 120 dní pred zápasom musíme nahlásiť miesto konania, sme ešte opatrní," povedal prezident SFZ.

TRNAVA. Septembrový duel kvalifikačnej C-skupiny o postup na budúcoročné futbalové majstrovstvá Európy do Francúzska medzi Slovenskom a Ukrajinou sa pravdepodobne uskutoční v Žiline. Na programe je 8. septembra.

V súvislosti s dejiskom sa neoficiálne hovorilo o Trnave. V druhej polovici augusta by tam mali otvoriť nový moderný štadión.

Pohľad z trávnika na tri dostavané a zastrešené tribúny v City Arene.

"Budem rád, ak tu bude môcť reprezentácia hrať čo najskôr. Ale nakoľko najneskôr 120 dní pred zápasom musíme nahlásiť miesto konania, sme ešte opatrní," povedal podľa sobotňajšieho vydania denníka Šport prezident SFZ Ján Kováčik na kontrolnom dni v Trnave.

"Podľa toho, v akom štádiu bude realizácia projektu, sa rozhodne o tom, či prvý zápas bude s Ukrajinou alebo tu privítame až jedného z nasledujúcich súperov. Musíme tento reglement dodržať."

Podľa pravidiel Európskej futbalovej únie (UEFA) musia Slováci nahlásiť dejisko duelu najneskôr začiatkom mája.

city_arena009_r6388.jpg

Takto by mala City Arena vyzerať po dokončení. FOTO - SITA/City Arena Trnava.

Slovenská futbalová reprezentácia v doterajšom priebehu kvalifikácie o EURO 2016 nestratila ani bod. Postupne uspela na Ukrajine (1:0), doma so Španielskom (2:1), v Bielorusku (3:1), v Macedónsku (2:0) i pred vlastnými fanúšikmi s Luxemburskom (3:0).

Najbližšie sa zverenci trénera Jána Kozáka predstavia 14. júna v Žiline proti Macedónsku. Je pravdepodobné, že aj súboj s Ukrajincami napokon bude hostiť Žilina.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články