Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slováci privezú šesť medailí

Sportnet|Publikované 16. sep 2008 o 22:00

PEKING. V utorok - predposledný súťažný deň na XIII. paralympiáde v Pekingu si slovenská výprava pripísala svoj šiesty medailový zásah.Bilancia

Bilancia 2-3-1

Zbierku vzácnych kovov uzavrela dvojica stolných tenistov Miroslav Jambor a Richard Csejtey, ktorí vo finále súťaže družstiev v kategórii stojacich TT6-8 síce prehrali s domácou čínskou dvojicou Je Čao-qun, Čen Gang 0:3, ale získali striebro. Slovenskí zdravotne postihnutí športovci už v stredu nebudú súťažiť. V čínskej metropole tak získali dve zlaté (strelkyňa Vadovičová a družstvo stolných tenistov - vozičkárov Ján Riapoš - Rastislav Revúcky), tri strieborné (okrem Jambora s Csejteyom aj stolná tenistka - vozičkárka Alena Kánová a cyklista Rastislav Tureček na handbikoch) a jednu bronzovú medailu (stolný tenista Miroslav Jambor v dvojhre).

Kvarteto za medailovými pozíciami

Z trojice slovenských atlétov, ktorí sa v utorok predstavili na Národnom štadióne v čínskej metropole, obsadil Július Hutka v hode oštepom v kategórii F57/58 výkonom 35,98 m ôsme miesto, Andrej Germič vo vrhu guľou v kategórii F53/54 trinástu priečku, keď svoje 4 kg ťažké náčinie poslal do vzdialenosti 8,84 m, a šprintérka Hana Kolníková nepostúpila medzi zrakovo postihnutými T12 na 200 m zo semifinále do priamych bojov o medaily, keď zabehla čas 26,45 s.

Úplne posledným Slovákom, ktorý bol v Pekingu v akcii, bol reprezentant v tlaku na lavičke Ľuboš Janček. V súťaži mužov do 100 kg obsadil jedenáste miesto. V celej súťaži mal jediný platný pokus - hneď prvý na 147,5 kg. Potom si dal naložiť 155 kg, ale tie už nevytlačil. Víťazný Číňan Qi Dong triumfoval výkonom presne o 100 kg lepším.