Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Slováci prehrali v Nórsku 18:32 a nepostúpili do druhej fázy

TASR|Publikované 27. jan 2002 o 18:48

Drammen 27. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári podľahli vo štvrtom a rozhodujúcom zápase 1. fázy kvalifikácie MS 2003 Nórsku 18:32 a do druhej fázy sa neprebojovali, takže najbližšie vrcholné podujatie bude opäť bez slovenskej účasti.

Nórsko - Slovensko 32:18 (16:10)

Zostava a góly SR: Kolpak, Štochl - Valent 5/3, Čapka 1, D. Valo 5, M. Valo 6, Kandráč 1, Straňovský, Polakovič, Servátka, Kolesár, Hlavtúr

Úvod stretnutia naznačoval, že by Slováci mohli na pôde silného severského súpera prekvapiť a zhruba do polovice prvého polčasu držali s domácimi krok, pričom vyhrávali ešte 5:4. Nepríjemný súper vystužený kvalitnými legionármi však prebral opraty zápasu do svojich rúk za stavu 6:6, keď sériou troch gólov utiekol zverencom trénera Štefana Katušáka na 9:6. V závere polčasu sa podarilo domácim náskok ešte zvýšiť a do šatní odchádzali s uspokojivým vedením 16:10. V druhom polčase Slováci nezachytili nástup súpera, dopúšťali sa príliš veľkého množstva nepresností a domáci šnúrou štyroch gólov zvýšili už na 20:10. V ďalšom priebehu zápasu v pohode a s prehľadom hrajúci severania svoj náskok ešte zvyšovali a slovenskí reprezentanti napokon utŕžili štrnásťgólový debakel.

"Do šestnástej minúty sme s domácimi držali vyrovnanú partiu, potom nám však postupne odišli spojky a Nóri sa herne chytili. V druhom polčase pôsobilo naše mužstvo úplne odovzdane a záver sa zmenil na exhibíciu severanov. V konečnom dôsledku sa o tom, že nepostúpime do druhej fázy, pravdepodobne rozhodlo už v úvodom dueli v Rumunsku, kde sme zbytočne prehrali," povedal prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi.